1 2 3 4 5 6 7 8

diyanet'in sohbet için evlere gitmesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  diyanetin 2018 yılında bakanlıklara,belediyelere,stk lara,muhtarlara hatta apartman yöneticilerine kadar iş birliği yaparak vaiz göndermesi haberi.

   
 2. Gelsinde onlara bir rakı sofrası kurayım. Diyanetin dinden çılması muhtemel projesi.

   
 3. "diyanet evlere girmeden önce camilere girmeyi becerebilse keşke" diyebildiğim garip olay.

   
 4. şuana kadar diyanetin sitesinde yer alan konular ya da cevaplar hep bir gündem oluşturmuş ve ortalık tarumar olmuştur. şimdi diyanet halka neyi anlatacak ve kimler isteyecek. her kesimin kucak açacağını düşünmüyorum.

  muhafazakar kesim bile o kadar sıcak bakmayacaktır, bence. çünkü diyanete karşı bir önyargımız var ve o önyargının yıkılması için uzun bir zaman gerekiyor. tabi öncelikle diyanetin kendisine bir çeki düzen vermesi gerekiyor.

  evlere kimler gelecek, eğitim durumları ne, insanlara ne sunabilecekler. insanları olumsuz yönde bile etkileyen kişilerin çıkacağını düşünüyorum.

  bu sohbetleri de diyanet genel olarak her ile gönderecektir ve her ilde aynı sohbeti kabul edemez ya da yanlış anlayabilir. çok geniş kapsamlı bir proje olmak zorunda ve o yörenin ihtiyaçlarına göre anlatımlar olması gerekiyor.

  geri dön #17n3 entry'de dediği gibi, camiler konusunda yetersiz kalmış bir kurum, bizlere ne kadar katkı sağlar.

  akılda deli soruların, şüphelerin oluşmasına sebep olan uygulama.

   
 5. Diyanet in atın intikamı misali tecavüze ugraması muhtemel uygulama

   
 6. Eğitimin ailede başladığı ve bittiği farkindalaginda efendimizin kızını ve eşlerini meraklari doğrultusunda suallerine cevap vererek bilgilendiren ve kadınları örnek kılan İslamin kadın eğitimi konusunda yine evlere ulaşma gereği daha doğrusu kadınları doğru eğitme gereği içinde yanlış yol almaları. . Doğru adımların beylerin eşlerini camiye getirmeleri olsa gerek ki zihniyet kadının cami de ne işi var noktasında zaten tıkalı. Hadi hayırlısı diyelim zaman gidiyor ama nereye? ??

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.