Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

covid-19'un kış ayında artış gösterebileceği

paylaş araştır

1. herkesin büyük sıkıntısı.

Dünyada halen COVID-19 vaka artışları maalesef devam ediyor. Ülkemizde de Covid-19 vakalarının devam ediyor. devam da edecek gibi duruyor. Her ne kadar vaka sayıları belirli bir düzeyde kontrol altına alınmış olsa da önümüzdeki sonbahar ve kış aylarında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de özellikle damlacık yolu ile bulaşan solunum yolu hastalıklarının görülme sıklığının artış gösterebileceği ihtimali var.

Bu yüzden en azından aşı olayı kesinleşene kadar. Toplu ortamdan uzak durmak -Mesafe-maske-temizlik şart.

2. grip ile karışacağı için, tespitte zorlanmanın sonucu gerçekleşecek olan artış tahmini.

hapşırmaya başladık şimdiden ve kendimden, çevremden korkmaya başladım. paranoyak olduk resmen. acaba'mız hep var, korka korka eve gidiyoruz.

benim gibi bağışıklık sistemi düşük ve kronik rahatsızlığı olan kişiler bir kat daha korkuyor. aşı bulunsa da rahat bir soluk alsaydık. özgürce nefes alıp vermeyi unuttuk, desem yeridir.

(Bkz: grip)
  3. avrupada hemen hemen her ülkede -okulların da açılmasının etkisiyle- corona vaka sayılarının 2-3 katına yükselmesi ile beraber havaların daha da soğuması ile birlikte gerçekleşmesi muhtemel durum.

tam bir tedavisi bulunmadan mümkün olduğunca uzak durulmalı.bir şekilde idare ederek götürebilmeliyiz hayatın tüm alanlarını.

rusya önümüzdeki haftadan itibaren 2 hafta süreyle okulları geri kapattı. ispanyada fransada 10 bin vakanın üzerine yeniden çıkmaya başladı vaka sayıları.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.