1 2 3 4 5 6 7 8

copa america

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. amerika kıtasındaki ülkelerin katıldığı futbol turnuvası. tabi ki brezilya,arjantin gibi devlerin yanında artık kolombiya,şili gibi çok güçlü ekipler de geldi ve renkli bir turnuva olacağı kesin gibi.

  4 haziran da başlayacakmış.ilk maç abd-kolombiya arasında.tek sıkıntısı maçların saatleri. geceleri uykusuz kalmaya değer mi , soru işareti.

   
 2. ptt 1.lig'İn bile kendisinden daha keyifli olduğu organizasyon(2016 için).

   
 3. lionel messi'yi izlemek için şimdilik tek alternatif olarak görünen turnuva.

  ilk tur sonunda zayıf ekipler elendikten sonra ben göze daha güzel gelen ve çekişmeli maçların oynanacağını düşünüyorum.

   
 4. şu ana dek en fazla uruguay'ın (15 kez) kazandığı turnuva. ikinci arjantin 14 kez, üçüncü brezilya ise 8 kez bu turnuvayı kazanmış diğer milli takımlar.

   
 5. Brezilya'nın Peru'ya kaybederek veda ettiği turnuva.

   
 6. 2016 finalinde arjantin ile şilinin mücadele ettiği,normal süresinin 0-0 bittiği,arjantinden marcıs rojo , şilidense marcelo diazın kırmızı kart gördüğü,şilinin penaltılar sonunda 4-2 kazanarak kupayı kazandığı turnuva.

   
 7. haziran ayında televizyonlarımızı şenlendirecek olan organizasyon.

  en sonuncusu rezaletti umarım bu sefer eski tadını bulur. nerde valderrama, rivaldo, zamarano, salas, ronaldo, batistuta'lı zamanlar nerde

   
 8. avrupa şampiyonasının amerika kıtasındaki adıdır

  o bölgenin ülkelerinin 4 yılda bir düzenledikleri turnavadır

   
 9. yine gece yarısı maçları olacağı için çoğunluğunu izleyemeyeceğim turnuvadır. brezilya Arjantin Kolombiya dışında birinin kazanmasını isterim.mesela Venezuela şampiyon olsun bence. tabi katılıyorlar mı bilmiyorum.-gülücük-

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.