Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

chp'li vekilin 1 milyon 200 binlik telefon faturası

paylaş araştır

1. Senin, benim, milletin ödediği cehepeli faturasıdır.TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, 1 milyon 200 bin liralık haberleşme faturasına ilişkin, "Divan üyesi olarak, benden önce alınmış bir karar ile divan üyelerine verilen hakkı ben de kullandım. Bu kullanılan hak, tamamen seçmenlere, hemşehrilerime, kamuoyuna yönelik bir bilgilendirme ve iletişim amaçlıdır." açıklamasını yaptı.

2. her partiden normal olmayan,gereksiz milyonlarca lira harcama yapılan örnekler bulunduğu için chp özelinde değil tüm partilerden alışkın olduğumuz durum.

3. işte bu yüzden bütün partiler aynı b...n laciverdidir dememe sebep olan devlet soygunlarına bir yenisi daha

sen git hükümete auvvv sonra kendine gelince normal

hükümet olsun muhalefet olsun aynısınız, aynasınız birbirinizi yansıtıyorsunuz

4. İsraf. Mecliste hiç bir taraf için böyle rakamlar oluşmamalı. Şahsi telefonlarıyla şeytsinler, her ne şeytiyorlarsa.

5. Vekillere 31 bin tl olarak ayrılan bedel divan üyeleri için sınır konulmadığı için gelen tutardır. Tamam hepsi israf, ama bu hanım rekor kırmıştır. 1 ayda 1 milyon 200 bin fatura vay be. Üstelik ocak ayı da 750 bini geçmiş bu hanımın... Biri bu kadını sustursun...

6. Ocak ayı da 800 bin tl ye dayanan faturasıdır. 2 milyonluk fatura için cehepe ve kemal kılıçdaroğlu ses etmezken akillara diyanete makam aracı alındığında hükümeti istifaya davet edenler nerede sorusu geliyor.

7. Harcadığını kendi cebinden ödemesi gereken tutar. milletvekili maaşları ne güne duruyor, açığı hemen ödemeye yeter de artar bile.

(Bkz: Haydan gelen Huya gider)(Bkz: oha felan oldum yani)(Bkz: enayi yerine koymak)
  8. CHP'nin genel başkanı ben olsam, bu faturanın ödeyebildiği kısmını ilgili milletvekiline ödetirdim, kalanını da tüm milletvekillerime eşit şekilde bölüştürürdüm, bu açığımı ortaya çıkartan grubun vekillerini de yakın takibe alır, zamanı geldiğinde de aynısını ona yapardım.

9. istifa etmelidir net!

kesinlikle bu tip harcamalar sınırsız olmamalı sınır getirilmelidir. vekilin yaptığı tasvip edilemez ancak suç değil, yasal olarak sınırsız hakkı var. ama yine söylüyorum sen milleti temsil ediyorsun yasa sana sınırsız iletişim harcama hakkı da verse etik olarak buna dikkat etmelisin.

bizim paramız bizim devletimiz bizim vergimiz hangi parti olursa olusun kafasına göre at koşturamamalı, geçmişten hatırlıyorum saray'ın elektrik faturası da yüksek geldiği için böyle bir tartışmaya konu olmuştu o günde aynısını savundum bugün de aynısını savunuyorum partizan bir tavırla olaya bakmak sadece millete zarar verir neden mi? senin verginle ödeniyor bunların hepsi keriz desem kızarsın o zaman susma hiçbir şey karşısında sen ödüyorsun bu iletişim ücretini sarayın elektrik ücretini ve diğer herşeyi!

10. "sen, bir mılyar iki yüz bin lira, sen bu parayı sen ne yaptın?" dedirten fatura

(Bkz: elif doğan türkmen)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.