Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

çeyrek altının 160 tl olması

paylaş araştır

1. altının yine başını alıp gitmesi ile, düğün yapacakları ya da yakın bir akraba düğününe gidecek kişileri zorlayacak, birikim yapanların ise biraz düşsünde öyle alırım diye beklenti içine girmesine sebep olan çeyrek altının son hali.

2. ilk kez ulaştığı fiyat olmadığı için çok da garipsenmesi gerekmeyen durum. hani bir 200 tele falan olsa o zaman bize de vay anasını deme hakkını doğururdu. şimdilik çok sıkıntı yok, sakin olun.

3. Dünyadaki en sağlam yatırım aracıdır ancak sabırlı yatırımcıların yatırım yapması gereken bugünden yarına kazandıracak yatırım aracı değildir fiyatının düşmesi kimilerini sevindirirken fiyatının artması bir başka kesimi mutlu ettiği durumdur.

4. bahar aylarına yavaş yavaş adım attığımız bugünlerde insanı derinden yaralayan durum

5. artık bu rakama bile evet diyebileceğimiz duruma gelmemiz, bu rakamın üst seviyelere çıkması sebebiyle, çeyrek altının neye benzediğini unutmaya başlayacağımız üzücü durum.

6. çok değil daha bir kaç ay öncesine kadar yuh artık o kadar da olmaz heralde denilerek tepki ile karşılanan fakat günümüzde durumun özümsenerek normalleştiği fiyattır.

İleride çeyreğin de yarısının ayrı bir altın kategorisine dönüştürülebileceği tahmin edilen durum.

7. altının her zaman en güvenli tasarruf aracılığıyla olduğunun kanıtıdır. uzun vadede yatırım yapmak isteyenler özellikle, tercihini altından yana yaptığı zaman kaybının olmayacağı yüksek ihtimal olan altın değeridir.

8. bana isterse 200 lira olsun yine de yatırım yapmam, dedirten durumdur. 1.5 yıl boyunca altın yükselse de satıp araba alsam diye gözüne baktığım zamanları hatırlatan durumdur. altından az dilimiz yanmadı.

9. zamanında iyi bile olduğunu gösteren durumdur. bugün itibarıyla satış fiyatı 180 tl yi görmüştür. çok teknik bilgi sahibi değilim bu konuda ama dolar ve euro yükseldikçe ona paralel olara fiyatlar artıyor. hayırlısı olsun ne diyelim.

10. her an her yerde nakite çevirebildiğimiz takı türüdür 10 lira düşüş kaybetmiş olan sarrafların nasıl kazandığını merak ettiğim takı

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.