Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

çeyrek altının 160 tl olması

paylaş araştır

1. Nerden nereye .

2. şöyle çok eskilere gitmemize sebep olan, maziden bir anı.

şimdi ki çeyreğin fiyatıyla kıyaslayınca, o kadar uzun geliyor ki. en son ne zaman 160 liraydı ki; hatırlamıyorum desem yeridir. öyle mazide kalmış ki esamesi bile okunmuyor. artık çeyrek altın da gördüğümüz yok ya, ona hiç gelmeyim.

ya da geleyim;

çeyrek altın neye benziyordu, hayal bile edemedim.

(Bkz: çeyrek altın)(Bkz: çeyrek altının ani yükselişi)(Bkz: mazi dosyası)(Bkz: çeyrek altın ne kadar)
  3. Ah ah nerede o günler dedirten durumdur.

4. günümüzde yanına bir sıfır daha konan fiyatlanmadır.

1650 lira vay arkadaş bu başlığı açan arkadaş bunu görse ne derdi acaba

5. çeyrek altın konunun açıldığı zamandan beri yaklaşık 18 katına çıkmış.

6. Hani nerede dedirten baslik en son 2800 aklımda kalmış şimdi 3u bulmuş mu bilmiyorum

7. Ah eski günler ah dedirten başlık.

Çeyrek altın almak da, düğünlerde takmak da hayal oldu. Bir süre sonra çeyrek altın nasıl bir şeydi diye düşünmeye başlayacağız. Sonraki yıllarda bizim zamanımızda çeyrek altın diye bir metal vardı. Biz onu düğünlerde geline takardık. Büyükler de not ederdi ki, bizim düğün işimiz olduğunda bize tekrardan alıp takmak için. :)

8. vay be ne günlermiş.

9. Ben 35 lira olan zamanı biliyorum çocukluğumda,sonra büyüdüm yine düşüktü,aldim 3 5 koydum kenara.

Şimdi al bakalım 2 binlerde olan fiyattan,noliyo bize ya bir düzelmedi şu ekonomi.

Maaşa zam gelmeden hepsine geldi zamlar maşallah.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.