Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

bu mesajı 15 kişiye gönder

paylaş araştır

1. muradın ne olursa olsun kabul olacaktır diye devam eden mesajdır.

bir de tehdit ediyorlar göndermezsen hayatın alt üst olacaktır diye. ulen ben de diyorum yıllardır işim gücüm niye ters gidiyor. bir de bunu eş dost akraba yazınca.. hiç biriniz beş para etmezsiniz.

böyle bir mesaj gelirse direk kendisine geri gönderin. altına da not düşün, bu mesaj sana ...

2. Bir devri sallayan silsile

Kişi sayısı değişmekle beraber , GSM operatörleri tarafından SMS olarak piyasaya sürüldüğü yönünde komplo teorileri mevcuttu.

3. insanları korkutarak bir amaca yönlendirme. yalnız bu amaç nedir ne işe yarar, bilenin olduğunu bilmiyorum. o tarz mesajlar geldiği zaman, besmele çekip siliyorum. öyle şeyler yazıyorlar ki. göndermezsen ailene şu olur, sana bu olur. korku filmi çeviriyorlar resmen.

öyle bir mesaj geldiğinde neden gönderdin bu tarz bir mesaj dediğim olmuştur. hatta bir ara gına getirdilerdi. bıkkınlıktan dolayı bir arkadaş grubuna gelen mesajdan dolayı, bayağı sert bir tepki vermiştim. hala bunlara inanıyor musunuz, bir daha görmek istemiyorum diye. (cadılık günümdeydim sanırım o gün) (gülücük)

4. Dini, her şeye boca etme çabalarıdır. Genellikle dini içerikli mesajlardır. bilinmeyene olan kaygıdır. toplumların şu anki aynası. araç olarak kullanılan şeylerin toplum üzerindeki baskısı.

thomas hobbes'in örneğinde olduğu gibi;

"dinin doğal nedeni gelecek kaygısıdır. gelecek korkusu yüzünden insanlar, görünmeyen şeylerin gücünden korkarlar."

Ve algı oluşturularak çoğunluğa ulaşma alt mesajı altında, toplumun aklıyla dalga geçilmesinin en güzel örneği.

(Dipnot: Bu tür mesaj gönderenleri çıkarın hayatınızdan.)

(tebessüm)

5. İkibinli yılların başlarında önce e-mail,sonrasında cep telefonu aracılığı ile hurafelere bel bağlamış kişilerin gönderdiği mesajlardır.

O mesajları sadece gönderen zat-ı muhteremlere iade ettiğim doğrudur.

İadeyi mesaj, başarı ile iletilir. (gülücük)

6. sinir bozan mesajlardı.atan arkadaşları da anlıyorum aslında.vesvese yapıyorlardı. mesajı yollamazlarsa,işlerinin ters gideceğini falan düşünüyorlardı.aldıkları mesaj sonrası üzerlerinde oluşan psikolojik baskıdan kurtulmak adına, arkadaş listesinden 15 kişiye-sayı değişiklik gösterebilir-mesajı yolluyorlardı. ben kimseye göndermedim. gönderene de birşey demedim.sadece bu şekilde abuk subuk mesajlarla insanlara psikolojik baskı yapmalarına sinir olurdum. atan arkadaşa da üzülürdüm. mesajı ilk çıkaran kişiye de hayır duası yapardım.

7. İnsanı korku imparatorluğuna hapsetmek amaçlı mesajlar sürüsü. Ne çektim bunların safsata olduğunu anlatabilmek için. Şükür sonunda anlatmayı bıraktım, anlattığım kişiden tekrar böyle bir mesaj aldıktan sonra. (Gülümse, bulutlar gitsin.)

Cidden anlamak istemiyorlar. Kendi hallerine bıraktım artık.

8. en sevmediğim yönlendirme.

insanların içine korku tohumları atarak, istediklerini yaptırmaya çalışıyorlar ve bunların amacı da insanları dinden soğutmak. bak attın da ne oldu; hangisi gerçekleşti mesajı vermekti. alınmasınlar diye sadece gönderen kişiye gönderip, hepsini silerim. hatta bir arkadaş grubunda da ekşimiştim, bu nedir bir daha bu tarz şeyler göndermeyin diye.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.