1 2 3 4 5 6 7 8

bireysel silahlanma

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Modern ülkelerin resmi devlet politikalarında edinmeyi azaltmak için yapay bir çaba içinde olduğu, kulislerde ise üretimini sürekli arttırdığı ve önemli bir gelir kalemi saydığı durumdur..

   
 2. buna paralel olarak suç oranlarında artış olmasının da muhtemel olduğu durumdur. mesleki zorunluluk dışında bir insan neden bireysel olarak silahlanır, niçin gerek duyar diye de düşündürür.

   
 3. Ülkemizde genellikle sehir yasantisi icerisinde olan insanlarin pek itibar etmediği kırsal kesim yaşantısı surulen yerlerde daha cok ragbet edilen durumdur

   
 4. kurmayı planladığım çiftlikte bir sığınak ve cephanelik bölümü oluşturarak gerçekleştireceğim eylem.

  western, teksasvari, wild life effect gibi algılanıyor olabilir ama kullanmak zorunda kalabiliriz.

  covidde ağzı maskeli zombilere dönüşen yığınlar küçük bir trend kaymasıyla yüzü maskeli gangsterlere de dönüşebilir. saklanma fenomeni sokağa çıkıp yağma yapma fenomenine dönüşebilir, gerçekleşmesi ise an meselesi, toplum buna o kadar müsait ki.

   
 5. oldukça tehlikeli olan durumdur.

   
 6. kontrolsüz, denetimsiz gücü birilerine vermek, sonrası oluşan felaketlere gebe bir durumdur. o kadar çok vaka var ki; örneğin: evlerinde ebeveynleri yokken silahla oynayan çocuklar... oyun varsayarak öz kardeşlerinin veya ilgisiz insanların ölümüne sebebiyet vermiş.

  düğün, nişan vb. kutlamalarda magandalarca rastgele havaya ateş açılmasından hiç söz etmeyelim. o da ayrı bir facia.

  bir reklam sözüyle de bağlamak gerekirse: 'kontrolsüz güç güç değildir, felakettir' denebilir.

  kişiler neden silahlanma ihtiyacı duyar ? tetikleyen sebepler nelerdir ? araştırılması gereken sorun.

   
 7. kesinlikle engellenmesi gereken davranıştır. insanların depresyon gidişatı değişkenlik gösterir ve anlık bir olayda hiç geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurur ve buna en büyük sebep silahtır. ancak bir vatan savunması durumunda sadece bu duruma özel biz vatandaşlara silah verilmesini beklerim çünkü biz vatanımızı terk edemeyiz, ancak kanımızın son damlasına kadar vatanı savunup canımızı feda ederiz ancak bu durumda silah olursa vatanımıza saldıran düşmanı yok edebiliriz.yoksa bir şarkıcımız bile elinde silah olsa yan komşuları katledeceğini dile getiriyor.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.