1 2 3 4 5 6 7 8

benimle konuşurken yüzüme bak lütfen

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kaliteli ve doğru iletişimin gereğidir.

  pek çok ebeveyn çocukları ile iletişime geçerken bunu yapmasını isterler ama kendileri bunu bir türlü yapmayı akıl edemezler.

   
 2. birilerine kızarken, diğer kişinin gözlerini kaçırması ile ortaya çıkan söylem. ya da diğer kişinin sözleri kulak ardı etmesi, önemsememesi ile de ortaya çıkma ihtimali yüksek olan, umursamazlığı önlemek için uyarı niteliğinde söylenen sözdür.

   
 3. çocuğuma iletişim kurmayı öğretirken sık sık kullandığım cümle.

  Dağınık ilgisi, konuşurken oyun oynamaya kayan kafası olduğundan bazı şeyleri anlayabilmesi-anlatabilmek için ısrarla kullanıyorum bu cümleyi. İşe yarıyor.

  Yüze bakılmadan yapılan konuşma bende her zaman değersizlik hissi yaratmıştır. Konuşmaya tenezzül etmiyor, kırgın ki yüzüme bakmıyor, kaale almıyor gibi düşünceler yaratır ve çok rencide edici bir histir.

   
 4. bu cümleyi genellikle göz teması kuramayan çocuklar için kullanıyoruz.çünkü yetişkin birine bu cümleyi çok samimi isek söyleyebiliriz.çocuklarda ise göz teması kurmama çeşitli sebeplerden kaynaklı olabilir.en masum sebep utangaç olmasıdır.utangaç çocuk göz teması kurmaktan kaçınır.diğer bir sebep dikkatsizlik ve konsantrasyon bozukluğudur.çocuk göz teması kurmuyorsa bu durumu atlamamak gerekir.göz teması kuramama,hiperaktivite veya otizm habercisi de olabilir.ama her göz teması kurmayan çocukta hiperaktif ve otistik değildir.atlanmaması açısından yazdım.

   
 5. daha çok birini azarlarken gözlerini kaçırmaması ve hatasını anlaması için gözüne gözüne söylenmek istendiği için kullanılan ifadedir.

   
 6. konuşurken karşıdaki insana ve onun sözüne değer verildiğini anlatmak için yapılması gereken eylem

   
 7. muhtemelen karşıdaki kişinin bizi dinlemediğini başka şeylerle ilgilendiğini farkettiğimizde kurduğumuz cümle

  Ama bence hiç gereği olmayan bir cümle direk kalk git o ortamdan niye kendini yoruyorsun

   
 8. konuşma esnasında gözlerini kaçıran kişiye söylenen söylem.bu kızgınken de olabilir duygusal bir konuşma anında da yaşanabilir.

   
 9. Saldırgan ifadedir. bunu söyleyen genelde karşı tarafı haksız sayar. karşı taraf ise kalp kırmamak icin göz temasından kaçıyor olabilir. kavga cümlesidir ve kavga candır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.