1 2 3 4 5 6 7 8

ayrılık

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ölümden bile acı olan durum.

   
 2. adına şarkılar yazılan ve yazılmaya devam eden üzüntülü durum.

   
 3. rashid behbudov isimli azeri müzisyenin bestesi

   
 4. Azerbeycan halk şarkısı

   
 5. veda sonrası yaşanan süreç.

  bu veda tekrar kavuşmaya sebep olacak mıdır ya da gönülde sonsuza dek bir sızı ile yaşamaya mı mahkum edecektir bu değişir duruma ve kişiye göre.

  ama can parçasının ebediyete uğurlandığı bir ayrılık varsa eğer...Sonsuzluğun başladığı o yerde yaşanacak o vuslat, ayrılık sadece bir mola olabilir ancak dedirtir.

   
 6. bir çok filme, şarkılara, şiirlere, romanlara konu olmuş, kişinin sevdiklerinin uzak bir yere gitmesi, terk edilme gibi halleri içinde barındıran ölümden bile daha zor olduğu kabul edilen vedalaşma.

   
 7. iki veya daha çok kişiden oluşan birliktelikle oluşan bütünlüğün bozulması,kişi veya kişilerin çeşitli nedenlerle birlik halinden feragat edip uzaklaşması.

   
 8. bir süreliğine yaşanacaksa katlanılabilen, ama bir daha görüşmemek üzere yapılıyorsa insanı üzen, yıpratan durum. hele bu ayrılığa ölüm neden olmuşsa -insanın elinden de bir şey gelmeyince- insanı bitiren durum. yine de yola devam etmek, yeni insanlarla tanışmak ve en önemlisi unutmak gerekir. unutmak burada anahtar kelimedir. ne kadar zor da olsa denenmeli, yapılmalıdır. bir tek hayatımız varsa, onu üzülerek geçirmek saçmadır.

   
 9. gidenin ne halde olduğu hiç kestirilemeyen ama kalanın tuzla buz olduğu olay.

  yüreğinin bir parçası kalmalı ısrarla gidende

  bir daha dönmemeye niyetlendiğinde

  santim santim çürümeli ve de

  ...

   
 10. Ayrılığı sadece fiziki bir durum olarak tanımlamamak gerekir. Yan yana olduğun halde ayrı olduğun durumlar var ki en acısıda budur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.