1 2 3 4 5 6 7 8

aşı zorunlu olmalı mı olmamalı mı sorunsalı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. halkın ikiye ayrıldığı konu.

  zaten aşı karşıtları düne kadar çok fazlaydı ve bir çok kişi çocuğuna aşı vurdurmak istemiyordu. iki arkadaşımda çocuklarına aşı vurdurmaktan kaçındılar. bu kaçınmalar olduğu için zorunlu olma ihtimali yüksek ama insanlara da zorla aşı vurmak, zorbalıktır diye düşünüyorum.

  bu hastalığa yakalanmadığım sürece bu aşıyı vurulmak da istemiyorum. sonuçta bilmediğimiz bir virüs enjekte edilecek vücuda. annemi götürüp aşı yaptırmam, yaş aralığı söylerlerse. zorla gelip enjekte etmeleri gerekiyor, bu da kanunlar önünde suçtur diye düşünüyorum. tabi bununla alakalı bir düzenleme yapmazlarsa..

   
 2. olmamalı bence, tıpkı grip aşısı gibi olabilir. öncelikle risk gurubundakiler sonra isteyen olmalı.

  hele ki çinden gelen aşı üçüncü faz aşamasını geçmedi henüz. o nedenle gönüllüler aşı olup duruyorlar. aşı olmayı kabul eden gönüllüler , umarım - dilerim ciddi bir sürpriz yan etkiyle karşılaşmazlar. kaldı ki aşı tek başına yine de yeterli olmayacak, biliyoruz. ömrümüzden kimbilir daha kaç yılları alıp, gidecek bir salgın bu. zorla aşı yapacak değiller, herhalde. (gülücük) olmak istemeyen olmayabilir.

  aşının koruyucu olduğu süre de önemli.

  daha bir dolu sorunun olduğu bir süreç.

   
 3. zorunlu olmamalı şeklinde düşündürten durumdur.risk grubunda olup ihtiyacı olanlar öncelikli olmak üzere aşıyı olup olmama konusunda karar vermeliler.önce uygulanacaksa risk grubu yüksek olan kişilerden başlanmalı zira.

   
 4. Dünyaya bak ucu kendilerine dokununca nasıl da organize oluveriyorlar, aç ve yoksul olmamak da bir gün zorunlu hale gelecek mi acaba dediğim başlıktır.

  Acaba yeryüzünde herkes ailesiyle birlikte , sağlıklı , işinde gücünde , standardında yaşayabilecek mi , acaba kölelik sona erebilecek mi diye düşündüğüm konudur. Alın size bilim , şaibeli biçimde yayılan bir hastalık ve dermanının size pazarlanması .

   
 5. Ayrıca Biz daha test bile yaptıramadık level olarak çok geriden geliyoruz başlığı.

   
 6. Aşinin guvenilirligi teyit edilirse bulasıci hastaliklarda zorunlu olmalıdır. Saglık bir haktır,kimsenin de bu hakkı elimizden alma luksu yoktur.

   
 7. diğer kısıtlamaları destekleyenlerin söz hakkına sahip olmaması gereken ayrıca da samimiyetsizliklerinin ortaya çıktığı konu

  okullar açılmasın, maskesiz gezmek yasaklansın, yaşlılar ve gençler sokağa çıkmasın, haftasonu sokağa çıkılmasın, park ve bahçeler kapatılsın, şehirlerarası seyahatler yasaklansın... diye diye kamuoyu oluşturanlar şimdi kalkıp aşı zorunlu olmasın mı diyor? diyorlarsa hangi yüzle diyorlar?

  'ölüm riskini göze alıp sokağa çıkma inisiyatifi bireylere aittir' dediğimizde, sokağa çıkma yasaklarının net şekilde hak ve hürriyet gaspı olduğunu idrak etmelerine rağmen kafasını kuma gömenler şimdi aşı yapılmasını dayatma olarak mı yorumluyor? bu yorumu yapmalarına sebep de istemedikleri şeyin kendilerine de yapılacak olması mı? güce taparlığınıza ne oldu? o güç sizin kullanmadığınız hakları gasp ederken 'biz kullanmıyoruz başkası da kullanamasın' kafasıyla o gücü destekliyordunuz da şimdi aşı olmama özgürlüğünü kullanmayı tercih ediyorsunuz diye aşı zorunluluğu olmasın mı diyorsunuz?arada bir kendinizi sorgulamalısınız, samimiyetinizi, vicdanınızı, neye taptığınızı...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.