Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

Asgari ücretin 1300 tl olması

paylaş araştır

1. İmkansız değildir. Ama çok zordur.

Şu anda bir asgari ücretlinin maaşı: 1000.50 TL

Sigorta pirimi de: 436.00 TL

yemek ve servis ücreti değişmekle birlikte ortalama 250 TL desen toplam 1700 TL. Eğer maaş artarsa bu maliyet 2000 TL'nin üzerine çıkar. Bir çok küçük ölçekli firma bu maliyeti karşılayamaz ve kilidi vurur.

ha nolur? Suriyelileri çalıştırısın, vergiyi artırır işverene sigorta prim desteği verirsin, bir yerlerden para bulur, iş başı eğitim programı gibi sgk projeleri yaparsın. o zaman 1300 Tl yaparsın maaşı. Yine de bu kolay uygulanabilir bir durum değildir.

2. Keske daha da yüksek olsa dediğimiz gelişme. 2016 da işsizlik rakamini yükseltmesi beklenen gelişme

3. bugün itibarıyla belirlenen asgari ücret tutarıdır. fakar konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olan muhasebeci arkadaşların söylediğine göre; net asgari ücret + agi nin toplamı 1325,69 tl olmuş. bunun 123,53 tl si agi olarak hesaplanıyormuş ve geriye kalan asgari ücretin net tutarı 1202,16 tl imiş.

yani asgari ücret aslında 1300 tl ye değil 1202,16 tl ye yükseltilmiş.

4. asgari ücretin yeni yıl için kabul edilen tutarıdır. yalnız bu tutarın içerisinde asgari ücret ve agi olacağı, yetkililer tarafından dile getirilmiştir. bu yüzden 1300 tl'nin üzerine kimseler agi'yi ekstradan eklemesin, hesaplama yaparken.

(Bkz: asgari ücret)(Bkz: asgari geçim indirimi)
  5. insanı aç bırakan ücret.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.