1 2 3 4 5 6 7 8

asansör

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bazen beklemekten bıkıp merdivenden indiğim bazen doluysa çaktırmadan uzaklaştığım içindekilerin kızdığı bir araçtır.

   
 2. yük taşımanın kesinlikle yasak olduğu kaldıraç. binaya yeni taşınanlar olduğunda yönetim tarafından kilitlenmesi son derece hayati önem arzeder.

   
 3. yüksek binalarda bununan ve evimize veya bir ziyarete giderken mevdirenleri kullanmak yerine yorulmadan yukarı veya aşagı inmemizi sağlayan elimizde yük varsa onuda kolaylıkla yorulmadan indirip veya cıkarmamızı sağlayan teknolojik alet.

   
 4. Sürekli bozulan, sürekli yapmayın denmesine rağmen eşya taşınan, küçük bir sallantıda insanı korku kaplayan, aynasıyla saçlarımızı düzelttiğimiz kısa süreli yolcu aracı.

   
 5. Sürekli içinde kalma endişesiyle anksiyete yaşatan teknolojik alet

   
 6. dilimize fransızcadan geçen,anlamı mekanik tırmanma aracı olan kelime.

   
 7. binerken tedirginlik yaşadığım, yukarıya ya da aşağıya inmemize yarayan kapalı kutu.

  birde öyle bir milletiz ki, beş kişilik asansöre on kişi birden binmek için uğraşırız ve de bineriz. bunu yaparken bayağı eğleniriz ama canımızla dalga geçtiğimiz hiç aklımıza gelmez. asansör kazalarının genellikle ölümle sonuçlandığını hiç düşünmeyiz. sadece bununla kalınmaz asansörle eşya taşınmaya çalışılır. halbuki yük asansörüyle diğer asansör farklıdır ama asansör herşeyi taşımak zorunda bize göre.

   
 8. gittiğim her yerde kat sayısını unuttuğum için sürekli deneme usulu olarak çıkıp indiğim araç.

  her bindiğimde katını unutuyorum önce küçük sayılardan başlıyorum, iniyorum kapılara bakıyorum. yok burası değil deyip, tekrar üst kata çıkıyorum. benim gibi asansörü pek sevmeyen biri için hiç de hoş olmayan bir durum.

   
 9. Asansör güvenliği kırmızı, yeşil ve mavi etiketlerle denetim sonucu belirlenir. En güvenilir asansörler yeşil etiketli olanlardır. Düzenli olarak kontrol edildiklerini ve eksiklerinin olmadığını gösterir. Asansör güvenliği konusunda apartman yöneticilerine önemli görevler ve sorumluluklar düşer. KIRMIZI ETİKETLİ ASANSÖRLERE BİNMEYİNİZ VE İLGİLİ KİŞİLERİ DERHAL UYARINIZ.

   
 10. 1999 Mustafa Altıoklar yapımı film

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.