1 2 3 4 5 6 7 8

aileye zarar verene reklam yasağı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın, toplumun ruh sağlığını bozan programlar için bir düzenleme istemesi sonucu meclise taşınması planlanan yasak haberi.

  maalesef bu tarz programlar reyting yapıyor ve bu sebeple milletin sürekli gözünün önüne konuyor bu tarz haberler. biraz arz talep meselesi bu konu. toplum merakına yenilip, sanki bir tiyatro ya da sanatsal bir film izliyormuş gibi davranıp, bir de yorumlar yapıyor, dedektif gibi katilleri teşhis etmeye çalışıyor.

  bir zamanlar evdekilerin izlediği bir program vardı. eve geldiğimde sürekli o programı izliyorlardı. bir kaç bölümünü izledim ve kendimi kötü hissetmeye başlamıştım. o kadar çarpık ilişkilerden bahsediliyordu ki, biraz fırça çektim. bu programı izlemeyin, ben dayıma, amcama güvenmeyeceksem, ne anlamı var ki dedim. sonuç izlemeye devam ettiler ama ben eve geldiğimde kanal değiştirdiler. sadece bana izletmediler.

   
 2. çözüm olmaya yetmeyecek yasaklardan bir yenisidir.

  toplumdaki ahlaki yozlaşmaya, yobazlığa, dine körü körüne bağlı olmaktan dolayı yaşanılan bağnazlığa, kısaca toplumun bütün sosyo-kültürel gerçeklerine yasaklarla yön veremeyiz.

  ahlaki bir reforma ahlaki bir devrime ihtiyaç duyduğumuz gün gibi ortadadır. Türk-İslam öğretileriyle alakası olmayan çarpık ilişkiler yaşam biçimleri viral enfeksiyon gibi hızlıca yayılmakta.

  şüphesiz ki bu konuda halkın gönlü kanun koyucu ve kanun uygulayıcılarla beraberdir

   
 3. Çakma Sherlockların, kimin eli kimin cebinde temalı dizilerin, kurgu yarışmaların da dahil edilmesini beklediğim uygulama

   
 4. televizyondaki programların yarısından fazlasının kaldırılmasına sebep olacak yasak.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.