1 2 3 4 5 6 7 8

aile yakınlarından corona geçirenler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kendi yakın çevremizden haberlerini aldığımız, kendimizin,ailemizin ya da bir akrabamızın corona sürecinde neler hissetiklerini ve hastalığın nasıl ilerlediğine dair bilgilerin paylaşıldığı başlık.

  kendi akrabalarımdan başlayayım:

  87 yaşındaki anneannem corona kaptığını hissedememiş fakat terleyip üşüdüğünü belirterek soğuk algınlığı geçiriyorum zannederek yaklaşık 10 gün yattıktan sonra hastaneye gidince yapılan corona testi pozitif çıktı. yaklaşık bir hafta 10 gün tedavi gördü ve çok şükür ilaçlar etki gösterdi ve hastalık yavaş ta olsa iyileşmeye devam etti.şu anda zatürre ilaçlarını kullanıyor. belirti olarak şiddetli halsizliği kaldı sadece.süreç boyunca öksürüğü uzun süre geçmemiş.şimdilik sadece halsizlik kaldı.

  20 yaşındaki kuzenim ise anneannemden kaparak temaslı olduğu için yapılan testi pozitif çıktı. süreç boyunca hiç ateş olmazken zaman zaman öksürük , halsizlik, ağrı hissi yaşadı. çok şükür 14 günlük karantina sürecini atlattı ama hastalıktan kalan tek iz şu an yaşamaya devam ettiği tat/koku kaybı. çok şükür ciddi bir şey yaşamadan atlatacak inşallah.

  allah tüm hastalarımıza acil şifalar versin inşallah.

   
 2. mış'lı - muş'lu duyulan geçmiş zaman kipli cümleler yerine -dı'lı -di'li görülen geçmiş zaman kipli cümlelerin kurulacağı ve covid düzmecesinin ipliğinin pazara çıkacağı başlık.

  göreceksiniz zaten eceli gelmiş olanlar haricinde kimse (ya da istisnalar hariç kimse) ölmeyecek, sürünmeyecek ve biz de akli melekelerimiz sayesinde korona korkumuzu grip korkusu seviyesine çekmemiz gerektiğini anlayacağız

   
  (Bkz: dediğim çıkmazsa mesleği bırakırım)
 3. Ailesinde korona testi pozitif çıkanlar.

  Yakın çevremde geçirenler oldu. Bir tanesi tat ve koku kaybı dışında ağır bir belirti hissetmedi. Diğeri mahalleden sağlık çalışanları olan karı-koca ve çocukları pozitif çıktılar. Sırt ağrısı, bel ağrısı, öksürük, kırgınlık gibi gribe benzer belirtilerle biraz zorlanarak da olsa atlattılar. Karantinada kaldılar. Çocuklarında herhangi bir sıkıntı oluşmadı. Mahallede ölen duymasak da il genelinde ileri yaşta hastaların vefat haberleri duyuruldu.

   
 4. kardeşim.

  corona testi pozitif çıktı. 14 gün boyunca kendisini bir oda da tek bıraktık, yemeğini falan kapının önüne bırakarak, yakın temastan kaçındık. koku ve tat kaybı, halsizlik dışında bir sorun ile karşılaşmadı. çok şükür diğer aile bireylerine de bulaşmadı.

  arkadaşım ailecek corona oldular. 8 yaşındaki çocuktan 70 yaşındaki babasına kadar. onlarda kendini 10 günlük karantinaya aldılar. sadece aile bireylerinden biri solunum sıkıntısı sebebiyle hastane de yatıyor. inşallah en kısa zamanda iyileşir, yaşlı olduğu için ailesi korkuyor doğal olarak.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.