Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

7 dil konuşabilen küçük kz

paylaş araştır

1. 2018 yılında bir yarışma programına katılan ve 7 dili ana dili gibi rahatlıkla konuşabildiğini bütün dünyaya gösteren o sırada 4 yaşında olan Rus Belladır.

Hikayesine gelince: Tam ismi Bella Devyatkina. İngilizce, Fransızca, Almanca , Çince, Arapça , İspanyolca rahatça iletişim kurabiliyor. Bir de kendi ana dili olan Rusça var tabi. katıldığı tv şov programının adı ise İnanılmaz İnsanlar. annesi ise kendi dillerinde konuşan farklı dadılarla büyüdüğü için bella'nın tüm bu dilleri konuşabildiğini söylüyor.

Önceden izlediğim bir belgesel vardı ve bebeklerin dil öğrenme kapasitesinden bahsederken normal bir insana göre çok daha hızlı ve yüksek kapasitede bebeklerin dili kavrayabildiğini adeta bir sünger gibi etrafındaki tüm sesleri hafızasında tutup tekrarlayarak cümle kurmayı başardıklarını anlatıyordu.

Merak edenler için

youtube.com/watch?v=_kNO7FryHcE&ab_channel=EndemolShineTurkey

2. bizim neslimiz daha türkçeyi bile doğru düzgün konuşamadığını düşününce, hayran kaldığım küçük kız. tabi bunda eğitiminde etkisi çok büyük. ne kadar eğitim desem de internet sayesinde çocuklar şimdi yabancı dil öğreniyor. iş arkadaşımın oğlu evde ingilizce konuşuyor. çocuktan başka da kimse bilmiyor ingilizce. izlediği ingilizce çizgi filmler yetmişte artmış bile.

3.  
    (Bkz: acayip)
  4. evlenirse kocasının başını ağırtacak olan kızdır.

5. Anne ,baba ,ailesinin şanslı olduğu kızdır.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.