1 2 3 4 5 6 7 8

40 yıllık türbenin gladyatör mezarı çıkması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  muğla marmaristeki turgut mahallesinde çağbaba ismiyle bilinen türbenin, yapılan arkeolojik çalışmalar sonucu antik karia uygarlığındaki yunan boksör diagorasa ait mezar çıkması haberi.

   
 2. çapıt da bağlamışlar mı çapıt dediğim türbe.

   
 3. halkımızın batıl inançlarına yenik düştüğü durumlardan biridir. yıllar önce vefat etmiş bir yunan boksör ve gladyatör olan diagoras'a ait mezarın marmaris halkı tarafınca türbe olarak bilinerek sürekli ziyarete gidilip dileklerde bulunması durumudur. gerçekler ortaya çıkınca orada yaşayan halkın düşünceleri ne olmuştur merak edelir ama uzun bir süre sonunda da olsa gerçeği öğrenmeleri bir bakıma iyi olmuştur. yöre halkı bunca yıl o kadar insan boşuna mı dua edip adaklarda bulunmuş diye düşüncelere dalmıştır. bu yer çağbaba türbesi adıyla bilinmektedir. bazı sosyal medya sitelerinde ülkemizde kalan son piramit mezar olarak değerlendirilmiştir. mezar 2300 yıllıktır. diagoras'ın iki oğlu vardır ve bu iki oğlu da boksördür. diagoras'ın ödülleri vardır ve halkın arasında dolaşırken insanların onu alkışladığı bilinmektedir.

   
 4. trajikomik vaka.

  allah'ım türbe diye habire bir yerlere giden bir halkız. şurada falanca bir yatır var ve şu dertlere çare oluyormuş.

  hoooppp ordayız;

  bak senin çocuğun olmuyor

  bak senin çocuk yürümüyor

  bak senin çocuğun dili bağlı

  vs...

  birde kenarında köşesinde ağaç varsa, üzerindeki elbisenin bir köşesini yırtıp, bağla da bağla. ağaç bez bebeğe dönüyor resmen.

  kısacası arkadaş bilmediğin yerlere gitmeyeceksin. Elin gladyatörüne yıllarca fatiha okunmuş. adam mezarda müslüman bile olmuş olabilir. (hahahah)

   
  (Bkz: Ahahahahah)
 5. hiç şaşırmadığım vasat olay.

  bakın denemesi bedava, elinize bir kağıt alın, arapça bilen birine(veya biliyorsanız kendiniz) "bu kağıdı eline alanın..." diye başlayıp ana avrat dümdüz giden envai çeşit küfürleri arapça harflerle sıralayın ve işlek bir sokakta yere atın. büyük olasılıkla birkaç dakika içinde birisi eline alıp öpüp başına koyup yüksek bir yere koyacaktır, bizde böyle bu işler. en ufak bir sorgulama, araştırma zinhar gereksizdir.

  lan bir de bu herif onlarca kişiyi kılıçtan geçirmiş, roma savaş tanrısı mars'ın adını yüceltmek için rakibini öldüreceğini haykırmış, içki-zina gırla döndürmüş katıksız bir pagan olmalı, bizimkiler de bu şahsın kabrinin önünde bundan şefaat falan dilemiş, çocuğunun sınavının iyi geçmesi için dualar etmiştir, fıkra gibi, hahahaha.

   
 6. öldükten sonra mümin olan, aldığı dualarla belkide cenneti garantileyen ermiş gladyatör

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.