Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

4 gün sokağa çıkma yasağı

paylaş araştır

1. 31 ilde gerçekleşecek olan yasak. 23-24-25-26 nisan tarihleri arasında bu illerde yaşayanlar dışarıya çıkamayacak. ben çıkarım diyerekten efelenenlere de gereken cezai işlemlerde yapılacaktır. yasağa uymayıp dışarıya çıkan kişilere yazılan cezalara hiç üzülmüyorum. sonuna kadar hakediyorlar. keşke bu yasak bütün türkiye'de olsa, havalar çok güzel ve herkes piknik derdinde. virüsmüş, sosyal mesafeymiş kimsenin umrunda değil. bir de küçük şehirlerde yaşayanlarda da bizim burada vaka sayısı az, bize bir şey olmaz düşüncesi mevcut.

2. çarşamba gecesinden itibaren başlayacak olan yasaktır. muhtemelen çarşamba akşamı yoğunluk artacak market ve çeşitli alışverişlerde. ben de biraz atıştırmalık alayım 4 gün geçmez başka -gülücük-

3. 2 gün yasak 3 gün serbest, sonra yeniden 4 gün yasssak 5 gün serbest diye devam eden serinin bir halkası

4. çalışanlara ilaç gibi gelecek evde kalma ve dinlenme uygulamasıdır. bir taşla iki kuş. bir sonraki hafta da 1 mayıs olduğundan sokağa çıkma yasağı 3 gün ilan edilebilir.

5. neyse ki 24'ünü yakalamak suretiyle bir güncük olsa da faydalanabileceğimiz dinlence.bu süreçte az da olsa ilaç gibi geleceği hiç kuşkusuz.insanlardan, koronadan ve stresten uzak bahçe işlerinde değerlendirmeyi düşünüyorum.

gelsin 1 mayıs ve ardından haftasonu tatili.-göz kırpan emoji-

6. bugün öğlen saatlerine kadar bakkal,market vb yerlerin açık olması sebebiyle sabah saatlerinde dışarıda çok fazla insanın olduğu yasaktır.

7. evde iyice kafayı yemek üzere olmamıza sebep olan yasak, ama sağlık içinde mecburuz bu süreci yaşamaya

offf corona offf, ömrümüzü sadaka verdirttin dilenci yıllara diye de arabesk yapalım az (tebessüm)

8. yaklaşık 10 dakika önce sona eren yasak. gerçi site içi herkes yürüyüşe köpek falan gezdirmeye çıkıyordu.

9. 4 gün değil de 4 ay gibi gelen dışarı çıkma yasağı.

Allah cezaevinde olanlara sabır versin.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.