Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

30'lu yaşlar

paylaş araştır

1. Güzeldi ;)

2. son aylarını yaşadığım zaman.

çoğunu memleketimden uzakta geçirdiğim zaman.

cumhurbaşkanı seçilme şartlarından birini henüz sağlayamadığım zaman.

3. 20' li yaşlarımda hep duyduğum şey: özellikle kadınlar için 30 yaşın bir dönüm yaş olduğu idi. Halen de 30 yaştan sanki bir kadının ömrünün sonu imiş gibi söz edilir. yaşı 19-20 olan kadın ya da erkekler için aslında gerçekten 30 yaş ve üstü rakamlar korkunçtur. 20 yaşında iken 32 yaşında bir erkek bana yol sorsa "ne iğrenç bu yaşlı adamın amacı ne acaba?" diye sorgular "sapık!" derdim. Fakat zaman kimse için durduğu yerde durmuyor.

30 yaşımı doldurduğum doğum günümün ertesinde aynaya sırf bu 30 yaş muhabbeti nedeniyle uzun uzun baktım. Dahası telefonum ile bir kaç fotoğraf çektim, inceledim. "30 oldum ne değişti?" Hiçbir şey. ne psikolojik ne de fiziksel olarak 30 yaşına girdiğimde hiçbir şey değişmedi. Sonra 35 dediler. 35' i bekledim yine değişmedi. 40' ları saymaya başlayan -40' lara karışmış- biri olarak diyebilirim ki: Aksine hayatımdaki en güzel günlerimi 35' ten sonra yaşamaya başladım. abla derken teyze diyorlar falan gibi bir derdim de olmadı. Çünkü 9 yaşında gerçekten teyze oldum ve yeğenimin 3 yaşında teyze dediğini düşünürsek ve 4 defa da teyze olduğumu eklersek 12 yaşından beri etrafımda birileri bana teyze diyor. Dolasıyla şu sözlükte 30 ile 40 yaş arası herkes bana teyze diyebilir.

Kısaca 30' lu yaşlar, başkalarının sizi nasıl gördüğünün değil sizin kendinizi nasıl gördüğünüzün daha önemli olmaya başladığı yaşlardır. Yaşınızın değil kendinizin kıymetini bilin.

4. umarım bütün tekamül seviyelerini tamamlar, bitirir, göreceğimi görür, çekeceğimi çeker, bir daha bedenlenip tekrar geri gönderilmem dediğim yaştayım.

5. Valla 30lu yaş da ne var bilmiyorum ama yaklaşık 3 sene 30 yaşımdayım diyemedim kabullenemerim,hep 29 buçuk demiştim :)) şimdi alıştım 40 50 gelsin bakalım ne yapam ama en güzel olduğum yaşlar hem bir de yaşını göstermiyorsan daha da güzel:))

6. Diğer koşullar ihmal edilse dahi, içine pandemi ve darbe girişimini, mültecileri, yoksul nüfusundaki artışı, toplumsal mutsuzluğu topyekün içine çekmiş yaşlar... Sanırım TV de haber falan izlememek lazım kalp sağlığına da zararlı olur bundan sonra...

7. En güzel, hayatın en demli yaşları

8. bitmesine miladi olarak sayılı günlerimin kaldığı dönem. hicri olarak çoktan geride bıraktığım dönem.

9. ..

Her şeyin farkına varıldığı yaşlar..

..

Geçip giden yıllar için, için için yanılan; gelecek için an'ı yaşamak gerektiğine inanılan yaşlarr..

..

10. Kadınlar için en çekici, en güzel çağlar. Genel olarak kariyerin ve karakterin oturduğu , yaşanması gereken en olgun ve güzel çağlar.

Yaş otuzbeş yolun yarısı. Geçmişle gelecek arasında sırat köprüsü gibi. Geçmişin hesaplarının yapıldığı, geleceğin en kaygılarının yaşandığı o an.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.