Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

29.02.2016 fenerbahçe vs beşiktaş maçı

paylaş araştır

1. fenerbahçe'nin maçın genelinde daha iyi oynayarak 2-0 kazandığı mücadele.

2. Fenerbahçe'nin galip geldiği maç.

Fenerbahçe hak etti, net.

Tebrikler.

3. bjknin maç eksiği sayılmazsa-keşke sayılmasaydı tabi-an itibariyle lider olduğumuz maçtır.

4. fenerbahçenin özellikle ilk yarıda fark yapıp maçı koparması gereken koparamayonca ikinci yarı geri çekilerek beşiktaşın üstüne gelmesini beklediği ve kontra ile ikiyi bulup fişi çektiği maç olmuştur. bizim adımıza son derece güzel bir karşılaşma oldu ikili averajı da aldık.

hakemlik tartışmalı pozisyonlar fazlasıyla vardı. özellikle caner ve beckin kırmızı kartla atılması gerekiyordu. her iki takım adına da penaltılar es geçildi bence.

5. mandıra filozofu ile portekizli beden hocasının taktik savaşı verdiği karşılaşma.

açıkçası fenerbahçeli olarak ben daha baskılı bir beşiktaş bekliyorken pereira'nın hiç beklenmedik bir şekilde kurduğu özlenen 11 maça damgasını vurmuştur. bununla beraber yapılan değişikliklerin son birkaç maçta olduğu gibi yine skora etki eden değişiklikler oluşu ve beşiktaşlı oyuncuların günlerinde olmayışı bilhassa beşiktaşlı hücumcuların mehmet topal'a karşı koyamayıp savunmanın ise alper potuk ve volkan şen'e önlem alamaması maçın ibresini zaten fenerbahçeye çevirdi. van persie'ye sadece skor gözüyle bakan gözler yine aldanmış olabilir ancak kim ne derse desin bu adam yaptığı çapraz koşular ve defansı karıştırma huyuyla başlı başına bir silah. ne demek istediğimi ilk golü tekrar izlerken rvp'nin defansın arasına girip çıkarak yaptığı hareketle beraber volkan'ın önünü tamamen boşaltmasıyla görebilirsiniz.

cünyet çakır'a gelince yine politik bir maç çıkarmaya çalıştı. bu adamda lanet bir huy var. maç içinde benzer pozisyonlarda bir tarafı cezalandırıp diğer tarafı es geçiyor ardından yine benzer pozisyonlarda bu defa es geçtiği tarafı cezalandırıp, önceden cezalandırdığı tarafı es geçiyor. olmuyor arkadaşım bu şekilde bir ondan bir bundan vermeyerek maç içinde adalet sağlanmıyor. caner atılacaksa atacaksın, beck atılacaksa onu da atacaksın. şimdi caner'i atmadım o zaman beşiktaştan da birini atmama jokerim var dersen maçın seyrini değiştirmediğini sanamazsın. nitekim beck'in yaptığı hareket öyle böyle bir hareket değil. direkt kırmızı kart ve sportmenliğe aykırı hareketten dolayı maç cezasıyla sonuçlanacak bir şey.

6. Fenerbahçe'nin ilk yarı baskılı oynadığı ama maçın genelinde Beşiktaş'ın net gol pozisyonunun daha çok olduğu ve ligde bu sezon en yüksek tempoda oynanan, en keyifli maç. cidden seyrederken epeyce keyif aldım.

Cüneyt Çakır her derbi maçta olduğu gibi iyi yönetmedi ama iyi idare etti. Caner, beck ve volkan şen bence atılmalıydı sahadan. penaltı göremedim açıkçası herkes var demiş ama.

oyunculara gelince, volkan şen kariyerinin maçını oynadı, hep oynar bal yapamazdı bu sefer balı da yaptı, gene abuk sabuk bir gol kaçırdı elbette her zamanki gibi.

Oğuzhan ve sosa sahada yoktular, Gökhan töre hamlesi bence yanlıştı, bu adam hep abartıldı zaten, onun yerine cenk tosun girse daha farklı olabilirdi.

ilk başta da dediğim gibi ezici bir oyun kesinlikle yoktu, misal o kafa direğe çarpmasa, ya da atiba 6 pastan gol atsa bugün vitor için övgü sözleri yerine çok sert eleştiriler olabilirdi ama işte futbol bu, kazanan haklıdır.

7. cüneyt çakırın "idare ettiği" maç. her iki tarafa da ciddi hatalar yaptı. misal mehmet topalın olcaya yaptığı hareket penaltı, aynı şekilde marcelonun van persie yi itmesi de bence penaltı ama bir çok kişi katılmayabilir.

canerin ilk yarı 3 tane sarı görmesi gerekirdi. beckin hareketi direk kırmızılık. volkan şen konusuna katılmıyorum, sosa tahrik ediyor kalçasına,boynuna kafasına müdahalede bulunup tahrik ediyor ve sırf o hareketleri yapmak için kaç m den özellikle yanına gidiyor. ikisine de sarı doğru bence. sonuç olarak fenerbahçe hakettiği galibiyeti aldı. bu arada atibanın kaçırdığı pozisyon net ofsayt. o pozisyonu saymıyorum ama gomez ve Q7 nin kaçırdıkları cidden iyi pozisyonlardı.

8. Yukarıdaki '2' numaraları yorumumla beni haklı çıkaran maç.Beşiktaş bu sönük oyunla maçlarını tek tek ve genelde 1-0'lık skorlarla yenerse Türk futbolunun ne kadar kirli olduğu ortaya çıkacaktır.Kalitesiyle şampiyonluğu hakeden Fb.'dir.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.