Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

29.02.2016 fenerbahçe vs beşiktaş maçı

paylaş araştır

1. kendi adıma tahmin yürütmenin zor olacağı karşılaşma olsa da sanki berabere bitecekmiş gibi gelen maç.

olası bir Fenerbahçe mağlubiyetinde aziz yıldırım son yıllarda hiç yapmadığı bir iş yapıp sezonu tamamlamadan hocanın görevine son verebilir.

olası Fenerbahçe galibiyetinde ise bjk gelecek haftalara oldukça moralsiz gireceğinde şampiyonluğu hediye edebilir.

o yüzden beraberlik herkesin işine geliyor gibi.

neyse biz çekirdeğimizi kolamızı hazırlar izleriz, şampiyonluk yarışında olmamak ne güzel!

2. Skor tahmininde bulunmanın zor ama oyun tahmininde bulunmanın o kadar zor olmadığı bir karşılaşma.Orta sahası daha zayıf olan Beşiktaş'ın Gökhan Töre de olmayınca,gol yememe psikolojisi de devreye girince oyunu genelde kendi sahasından dışarı çıkaramayacağını düşünüyorum.Seyirci baskısını da unutmamak gerek.Tabi bu Fenerbahçe'ye gol veya goller getirir mi bilinmez.

Geri kalan haftalarda da ne olacağını kimse bilemez.11 hafta kalacak geriye.

3. fenerbahçemizin mutlak favori olarak çıkacağı maç.sanılanın aksine ortasaha mücadelesi olarak geçmeyecek,fenerbahçe hızlı kanat oyuncularıyla sonuca gitmeye çalışacaktır.bjk nin kaderini 2 ağır beki

solda tosic sağda beck in performansı belirler.

4. sonucu ne olursa olsun, gerekirse yenilelim ama umarım hakem konuşmayız dediğim mücadele.

türkiye'Nin şu anda en iyi top oynayan ve zaten şampiyonluk yarışı içerisindeki iki köklü kulübü kozlarını paylaşacak. fenerbahçe'nin iç sahadaki seyirci baskısı ve sağlam savunma hattı en büyük kozları. beşiktaş'ın da rakibe önde basarak oynaması avantajı gibi görünüyor çünkü fenerbahçe'nin diğer takımlar gibi kapanacağını düşünmüyorum.

5. fenerbahçenin avrupada tur atlamasının morali ve iyi kura çekerek daha da moralli hale gelmesinden sonra ev sahibi avantajını da kullanarak kazanacağı maçtır. beşiktaşın son birkaç maçtır neredeyse hiç pozisyon bulamadan galip geldiği maçları da göz önüne alırsak beşiktaşın kadıköyden çıkabileceğini sanmıyorum. defansta yaşayacağı sıkıntıları hücumda dengeleyemecektir. cüneyt çakır adil olacağım diye deplasman takımını kayırmazsa sıkıntısız maç olacaktır. zira ilk maçta topyekün katliam yapılmış ama hala daha aynı hakem maç almaktadır.

(Bkz: fener tersten saplar)
  6. Takımlara baktığımızda birisi en iyi iç saha performansı sergileyen takım diğeri ise deplasmanda yenilgisi bulunmayan tek takım. Öncelikle bir futbolsever olarak hem şampiyonluk yarışı üzerindeki etkisine hem de takımların form durumlarına baktığımızda gerçekten doksan dakika boyunca heyecanı zirvede yaşayacağımız bir mücadele olacaktır. Dışarıdan bakıldığında fenerbahçe üç puan için, beşiktaş ise bir puan için mücadele edecek gibi görünüyor. Ama beşiktaş'ın ilk 22 haftalık performansına baktığımızda da beşiktaş kadıköy'e şampiyonluk için önemli bir fırsat yakalamaya gidiyor diyebiliriz. Fenerbahçe'nin katı, agresif ve dengeli savunması beşiktaş'ın ise özellikle deplasmanlarda hiç zorlanmadan gol atma becerisi ile bizi çok farklı bir maç bekliyor.

Her ne kadar güzel bir maç dilesek de umarım; maç sonunda q7'nin harika ortalarını, sosa'nın enfes frikiğini ve gomez'in gollerini konuştuğumuz bir maç olur.

7. içimden erken gol yiyen takımın dağılıp farklı kaybedeceği bir maç olarak geçen karşılaşma.

beşiktaş'ın öne geçtiği maçlarda oynadığı daha baskılı ve güzel futbol, tolga'nın da kritik maçlarda gol yedikten sonra maçı batırması benim bu şekilde düşünmeme sebep oluyor

tahminim beşiktaş puan olarak önde olmasının avantajıyla atiba ve oğuzhan'I da daha geride kullanıp kapanarak fenerbahçe'Nin üzerine gelmesini bekleyecek ve kanatlarla kontrataklar deneyecek. fenerbahçe'nin ise seyirci desteğini de arkasına alıp mutlak kazanma parolasıyla maç boyunca beşiktaş'a baskı uygulayacağını düşünüyorum ki kadro kalitesi bunu yapabilecek güçte. özellikle markoviç oynarsa on karşılayacak beşiktaş'ın bekleri rahat ileri çıkamayacaktır.

gerçekten heyecanlandığımız, uzun yıllar sonra beşiktaşlıların deplasmanda fenerbahçeyi yenme ümidi taşıdıkları ve fenerbahçelilerin de kendi sahalarındaki bir derbi maça kesin kazanırız düşüncesiyle bakamadıkları bir maç olarak görüyorum.

hak eden kazansın.

8. "beşiktaşın köpeğine şampiyon fener yazdıracağız" tezahüratından dolayı koca 2 tribündeki kişilerin kartlarının bloke edildiği maç. ondan sonra fonorosyon oş boşondo. ilk maçta katliamla da biz kazandık zaten.

9. Beşiktaş'ın Tolga Zengin, Andreas Beck, Marcelo, Alexis, İsmail Köybaşı, Atiba Hutchinson, Oğuzhan Özyakup, Ricardo Quaresma, Jose Sosa, Olcay Şahan, Mario Gomez ilk on biri ile oynayacağı mücadele.

10. müdürümle beşiktaş kazanacak diye iddiaya girdiğim karşılaşma. müdürüm de fenerbahçeli ve beni de fenerbahçeli sanıyormuş. beşiktaş iddialı konuştum, yeniliyim deme.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.