Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

11 mayis berber ve kuaförlerin açılması

paylaş araştır

1. Coronavirus salgininin tedbirlerinin gevsetilmesiyle alinan kararlardan biri. Ama nasil musteri alınacağına dair bir durum yok.

2. zor durumda kalan esnaf için güzel haber. insanların geçin kaynakları kapatıldıydı ve geçim sıkıntısı çektiklerini de düşünüyorum. yalnız doğru düzgün bir düzenleme yapılması da gerekiyor. dükkanlar tıklım tıklım dolmaz umarım.

3. kaçak traş olmaktan kurtulduk nihayet dedirten haber

o değil bir depoda traş olurken basılacaz korkusuyla traş da olmayıyorduk(tebessüm)

4. 11 mayıs sabah namazına müteakiben berberin kapısında olacağımı anlatan iş yeri açılması.(gülücük)

5. şölen üzerine şölen gerçekleşmesi olasılığı olan açılış.

şimdi tv'lerde şöyle yapılacak böyle yapılacak deniyor ama kurallara ne kadar uyulacak, işte bunu çok merak ediyorum. hala sosyal mesafe kuralına ve maske takma kuralına uymayan insanlar var.

6. çeşitli kurallar uygulanması şartıyla alınan karar. jilet kullanılmayacak, içeride en fazla 1 müşteri bekleyecek. randevu sistemi ile çalışılacak. yan yana koltuklar boş bırakılarak tıraş yapılacak.

7. Agır sartlarla gerceklesen durum. Sırf bu yüzden berberi eve cagirdim aksam

8. bütün dünyayı kasıp kavuran bu virüs salgınını hala ciddiye almayanlarımız çoğunlukta maalesef.

sosyal mesafe kurallarına uyup, konuya dikkat eden berberler-kuaförlerimiz kullanacakları malzemelerinin steril olmasını sağlayıp, genel hijyen kurallarına uyarlarsa bu bir sorun olmayacaktır.

maske-eldiven-bone vs. kullanmak ise oldukça mühim.

( aslında kişilerin saç-sakal tıraş vs. işlerini, böylesi riskli günlerde evlerinde ve kendi imkanları nisbetinde yapmaları ise en güzel çözüm .geçtiğimiz günlerde uzmanların da tavsiye ettiği bu yöntemi birçok ünlü tercih ederek sosyal medya hesaplarından paylaştılar... biz de öyle yaptık.

sonuç mu; sıfır risk... - tebessüm - )

9. 2-3 ay kadar işimi görür son tıraş diyerek yoğunluğa kurban gitmeyeceğim dediğim olay.

10. Saçlarını demincek kendi kesip boyayan bir hanım olarak beni alâkadar etmeyen durumdur.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.