Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

03 Kasım 2020 ABD başkanlık seçimleri

paylaş araştır

1. Sokakların karışacağı bir seçimdir.

An itibariyle;

Biden: 238

Trump: 213

Göstergelere ve anketlere bakılırsa Biden kazanacak. Cumhuriyetçilerin kalesi Texas'ta bile Biden, Trump'a yakın oy almış. Siyahilerin ve gençlerin seçime yoğun katılımı varmış.

Cumhuriyetçiler ile Demokratlar arasındaki rekabeti kimin kazanacağını hep birlikte göreceğiz.

Trump çamura yatar ve seçimi kazanır. Demokratlar ne yapar bilinmez ama bu seçim mahkemede sonuçlanır.

President loading...

(Bkz: donald trump)(Bkz: joe biden)
  2. biden kazanmıştır.

trump'un ekibi mektup yoluyla atılan oyların iptali için yüksek mahkemeye başvurmuş. aslında ikisi de kazandı ama kaybetti. -gülücük- kaotik bir ortam söz konusudur. gelen gideni aratır mı bilmem ama trump benim için neyse biden de öyledir. Hatırlıyormusunuz trump türkiyeyi mahvedeceğim demiştir. Hatta reise aptal olma diye yazmıştı. Ya bunların alayı hepsi aynı. hepsi yalan.

3. henüz netleşmeyen seçim. belirsizlik devam ediyor.

Bir eyalette oyların çoğunu kazanan aday, o eyaletin nüfus büyüklüğüne bağlı olarak sahip olduğu seçici delegelerin tümünü kazanırken; bir adayın başkanlık yarışını kazanabilmesi için toplam 270 seçici delegeye ulaşması gerekiyor.

Bu nedenle, toplam 71 seçici delegeyi temsil eden Pensilvanya, Kuzey Carolina, Georgia, Arizona, Nevada ve Alaska eyaletlerinde seçim sonuçları halen netleşmiş değil. Belirsizlik bundan.

4. Amerikan seçim sisteminin yerle yeksan olduğu seçim.

Her türlü hile ve entrika söylemlerinin adaylar tarafından dile getirildiği bir seçim olarak tarihte yerini alacak.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.