1 2 3 4 5 6 7 8

03 Kasım 2020 ABD başkanlık seçimleri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ABD'nin 59'uncu başkanlık seçimi olacak seçimler. Seçmenlerin seçeceği Seçiciler kurulu, 14 Aralık 2020 tarihinde, başkanı ve başkan yardımcısını seçecektir. Hiçbir adayın seçimi kazanmak için gereken en az 270 seçim oyu alamaması durumunda, ABD Temsilciler Meclisi en fazla oyu alan adayı üç aday arasından başkan seçecek, ABD Senatosu ise kalan iki adaydan başkan yardımcısını seçecektir.

   
 2. Amerika Birleşik Devletleri (ABD)'de 46. devlet başkanını belirleyecek seçimleridir. mevcut 45. Başkan Donald Trump ile son ABD Başkan yardımcısı Joe Biden'ın karşı karşıya geleceği seçimlerdir.

  Valla bir senaryo duydum biden kazanacakmış biden de türkiyeyi sevmezmiş o yüzden bizde ki dolar daha da artacakmış.Altın daha da yükselirmiş. O yüzden hisse senedi olanlar hepsini satması lazım mış yok sa hisseler gümleyecekmiş. Niye biden türkiyeyi sevmiyormuş.

  aslında trump çok mu seviyordu ki..

   
 3. eğer biden kazanırsa-ki anketlerde 9 puan önde gittiği belirtiliyormuş- türkiye ile ilişkiler bakımından sorunlu bir döneme gireceğimizin işareti olan seçimdir. bu yılın başında erdoğanı devirmek için muhalefete destek verilmesi gerektiğini söyleyerek türkiyenin iç işlerine karışmayı dahi dile getirmişti.

   
 4. esasen kim kazanırsa kazansın bir şey değişmeyecek olan seçimdir. biden önde diyorlar. trupı da bideni de sevmiyorum. bakalım hangisi balkon konuşması yapacak.

  new york

  kaliforniya

  florida

  washington dc

  bu dört eyalette çoğunluğu alan

  başkanlığı garantiler.

   
 5. türkiyenin değil tüm dünyanın dikkatlice seyrettiği seçim.

  yahoo sayfasından seçimi takip edilebilir.

   
 6. her iki adayın da önde götürdüğünü iddia ettiği ve sonucu hala merakla beklenen seçim. trump 2 dakika önce tweet attı:" bu gece bir açıklama yapacağım, büyük bir galibiyet" şeklinde.

   
 7. demek ki sadece biz de olmuyormuş ikisinin de kazanması dedirten seçim

  iki aday da kazandık diyor durun bakalım ne olacak(tebessüm)

   
 8. küresel tırıvırı

   
 9. trump'un kazandığını iddia ettiği seçim. bakalım hangisi kazanacak. yalnız ikisi de türkiye'nin hayrına çalışmayan ve sürekli kuyumuzu kazan tipler. en az zararsızı gelsin diyelim.

   
 10. seçimden ziyade trumpın söylemleri ile geçen bir seçim havasında olan bir seçim.

  trump kazansa bi dert kazanmasa bir dert.

  hala oylar çalındı diyor kazansa biden aynı sebeble yüksek mahkemeye gitse ne olur acaba.

  bana göre biden kazanır gibi bekleyip göreceğiz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.