1 2 3 4 5 6 7 8

recidivist

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

969 entry 486 konu hiç puanı yok
14.02.2015 22:05 son işlem tarihi takip etme takip et

Özgecan aslan

bu konuya nerden girsem bilmiyorum. Nerden baksam içim acıyor. Kelimeler yeteri kadar anlam yüklenemiyor.

13 sene önce üniversiteye başladım ben. Kız arkadaşlarımızı yanımıza alıp otostop çekerek çevre illeri keşfe giderdik. öyle izmir'den aydın'a falan gittiğimizi de sanmayın. Kayseri, nevşehir, konya, niğde, aksaray civarları bahsettiğim yerler. Mutaassıp bilinen yerler yani. Bundan 13 sene önce kız arkadaşımın omzuna elimi atıp gece 12 de nevşehirde sokakta gezebiliyordum ben. Ne oldu da o zamandan bu zamana kadına bakış açısı bu kadar değişti. Toplumun önde gelen insanları hamile kadın sokağa çıkmasın deme cesaretini nasıl buldu kendinde. Her sözü 70 milyon insan tarafından mutlaka işitilen bir insan nasıl olurda kadınlar kahkaha atmasın der. Bu karanlık düşünce yapısına son yıllarda çok can verir olduk. Hüseyin Üzmez denilen adamla da tanıştık, onlarca insanın küçücük bir çocuğa sırayla tecavüz edişini de duyduk.

Dün akşam hastanede doğum yapmış eşini çocuğu emziremiyorsun diye döven bir adam gördüm. Kadın hastane polisine şikayetçiyim diyor. Polis bak emin misin şikayetçi olmakta, sonuçlarına katlanabilecek misin diyor.

bayanları koruyamadığımız gibi suç sonrasında da yalnız bırakan bir toplum olduk.

adalete bile güvenimizin kalmadığı bu dönemde, özgecan'ın katillerinin katliyle ancak vicdanlarımız az da olsa rahatlayabilir. Öyle ağırlaştırılmış müebbet falan yalan oldu artık benim gözümde.

tanım: yeni türkiye'nin aramızdan kopardığı bahtı kara kerdeşimizin adıdır.

14.02.2015 22:05
 1. 250 karakter entry girmek

  sanırım 7 puanla ödüllendirilen eylem.

  şimdi tam da emin olamadım 250 karakterden az girerseniz 5 puan çok girerseniz 7 puan denmiş ama 250 karakter entry girersek ne olur çözemedim.

   
  (Bkz: puanlama sistemi)
 2. türkiyedeki evlerin olmazsa olmazları

  fiskos masasıdır. üzerinde de menekşe durur kesin.

   
 3. iki bisküvi arası lokum
   
  (Bkz: devlet bahçeli)
 4. keyser söze
   
  (Bkz: olağan şüpheliler)
 5. çocukken yapılan saçmalıklar

  kendimden başka herkesi cadı zannederdim. ben uyuyunca herkes maskesini çıkarıp cadı olarak yaşamına devam ederdi. bu yüzden uyumaya çalışırken kimseye arkamı dönmezdim.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam