1 2 3 4 5 6 7 8

lazuk

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

722 entry 169 konu hiç puanı yok
20.12.2021 23:48 son işlem tarihi takip etme takip et

kadınları öldürmek

caniliktir. bir insanı dünyada fesat çıkarmaksızın öldürmek tüm insanları öldürmüş olmakla aynıdır.

ben bunlara kâbil soyu diyorum. allah kimseyi bir cana kıyacak kadar düşürmesin. (amin)

17.12.2021 12:18
 1. format factory

  geniş çaplı video düzenleme uygulamasıdır. kesmek, birleştirmek, altyazı gömmek, video dönüştürmek, vb. birçok özelliği olan bir programdır. üstelik ücretsizdir. alternatif olarak apowersoft uygulamasını da öneririm.

   
 2. karakabuk

  kestanenin diğer adıdır. bizim buralarda karakabuk derler. bu sene 10 kiloya yakın sağdan soldan topladım. kilosu 15-20 tl'den satılıyor.

   
  (Bkz: kestane)
 3. efelenmek

  kendinden büyük ve güçlü birine kafa tutmak, dayılanmak. etrafımızda bolca vardır. hayatında bir kavgaya dahi karışmamış dayak yemek için mazaret arar. boşuna dememişler; başkasının yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanar diye..

   
  (Bkz: kafa tutmak)
 4. ekmek parası

  yemek için çalışılan, çalışmak için yenilen paradır.

   
 5. park

  millet olarak kullanmasını hiçbir zaman öğrenemeyeceğimiz alanlardır. oturmak için yapılan banklara ayakkabılar ile bastıkça, çekirdek çitip yerleri çekirdek kabuklarına boğdukça, çöp ve izmariteri yerlere atıp çocukların eğlence alanlarını pislik yuvasına çevirdikçe, park içindeki çeşitli eğlence araçlarına zarar verdikçe, çöp kovalarında ateş yaktıkça, vs. kötü davranışları terk etmedikçe parklar mikrop yuvası olmaktan öteye geçmeyecektir. sevmeyi, saymayı öğrenebilsek bu saydıklarımın hiçbiri olmayacak. çocuklar bu parklarda neşe ile oynayacak ben burayı temiz tutmalıyım, tutmayanı uyarmalıyım düşüncesine sahip olmalıyız. bu düşünceye sahip isek sevmeyi de saymayı da öğrenmişiz demektir.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam