1 2 3 4 5 6 7 8

mavi balina oyunu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ingilizce ismi the blue whale game olan 50 adet görevden oluştuğu ileri sürülen ve 50. yani sonuncu görevin kendini öldür denmesiyle bittiği iddia edilen rusyada 130 kişinin intihar ederek ölümüne sebep olmasıyla bilinen challenge tarzı real bir oyundur. kurucusu tutuklansa da oyunun halen devam ettiği iddia edilmektedir.

   
 2. şiddet temalı challenge tarzı real bir oyun. vk üzerinden oynandığı iddia edilmekte. rusyada yaygın olduğu söylenen oyunu türkiyeden de oynayanların olduğu bazı haberler de mevcuttur.

   
 3. başlık sayesinde ilk kez duyduğum ve aman bize uzak dursun dediğim oyun.

   
 4. geçtiğimiz haftalarda gurbetçi bir ailenin erkek çocuğu olan 14 yaşındaki Furkan'ın intiharı ile sonuçlanan oyundur. aileleri uyarıyorum çocuklarınızı bilgisayar başında ne yaptıklarını denetleyin dediğimdir.

   
 5. Çocukları kendilerine bulaşmasın, o siyah ekranın başında ne yapıyorsa yapsın, yeterki, kırıp döküp, Zarar vermesin anlayışında olan, çocuk yapması yasaklanması gereken insanların çocuklarını ölüme iten oyun. Kardeşim AB ve ABD bu hatadan dönmeye çocuğunu roman hikâye okutmaya çalışıyor. Uyanın artık. İnternet sanal. Sanal mutluluklar anlık. Sanal kararlar ölümcül. Gerçek hayata dönün. Üstadın dediği gibi. Ey hayat süren leşler sizi kim diriltecek?

   
 6. bir çok gencin intihar etmesine sebep olan oyun.

  ilk haberlerde gördüğümde yabancı bir ülkede oynandığını düşündüğüm ama yanıldığımı gördüğüm ölümcül oyun. türkiye'de de bayağı oyuncusu olduğunu öğrendiğim ve bir çoğunun maalesef ölümle sonuçlandığını duymak, kaygıya kapılmama sebep oldu.

  herkesin çok kolay ulaştığı ve özellikle sosyal medya aracılığıyla insanların ilgisini çeken ve sonunun intiharla sonuçlandığının duyulmasıyla "ne saçma" diyerek bir çok kişinin bu oyuna başlaması da ayrı bir dert. insanın kendisine güvenmesi güzel ama bazı şeylerde güven kurtarmaya yetmiyor.

  belki de hedefin tam ergenlik dönemini yaşayan gençler arasında yayılmasının sebebi de budur, ben büyüdüm ve artık kendime hakim olabilirim, birilerinin yardımına ihtiyacım yok.

  geri dön bu oyun zaten insanı yalnız bırakıp, kendi kölesi haline getiriyor ve 50.oyuna geldiğinde ise oyun yöneticilerinin istediği oluyor.

  bu oyuna bir şekilde engelleme getirilmeli, buna çare bulmalı yetkili kişiler.

   
 7. Babam iş buyursa üşeniyorum elin oğlu şunu bunu yap diyecek ben onu yapacağım. Bizim ülkede tutmaz bu oyun. Biz söz tutmayız. Yaptık deriz yapmayız. Oyunbozanız bizimle oyun olmaz.

  Balina mısın nesin ayağını denk al ülen. Atara kalktım.

   
 8. son kurbanı ordunun altınordu ilçesinde yaşayan 17 yaşındaki lise öğrencisi genç olan uzak durulması gereken sonu ölümle sonuçlanan oyundur. ne yazık ki vakalar ülkemize de yanmıştır bir çok genç ve çocuk bu oyun yüzünden hayatını kaybetmiştir son kurbanı az önce dediğim lise öğrencisidir her ne kadar tutmaz desek de ne yazık ki ve nasıl olduysa ülkemizde tutmuş oyundur bu konuda aileler ve çocuklar uyarılmalıdır dediğimdir.

   
 9. ülkemizde 142 gencin intiharıyla bağlantılı olabileceği iddia edilen ve belirtilen tehlikeli real oyundur.

   
 10. spoiler

  son olarak bursa'da 16 yaşındaki erkek çocuğunun ölümüne neden olan dehşet verici oyundur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.