1 2 3 4 5 6 7 8

pürmüz

paylaş araştır şikayetçiyim

 

  1. genellikle metalleri lehimlemede kullanılan, güçlü alev çıkaran benzin veya gaz ile çalışan araç. kısaca alev tabancasıdır. şimdi bu konu da nereden çıktı? 'belko deneyi' adlı filmi izliyordum. filmde kadının biri pürmüzün yerinde asılı olmadığını görüp; pürmüz nereye gitti diyordu. o pürmüzün o şirkette ne işi vardı ve kadın onun ismini nasıl bildi bana çok garip gelmişti. sonra tabi filmde pürmüz efendinin eritme işlerine giriştiği görülüyor. bu filmi izlemeyen varsa tavsiye ederim.

     
  2. Televizyonda yayınlanan yemek programlarında yemeğin üstündeki dekorlara özellikle de tatlılara yanık efekti vermekte de kullanıldığına şahit olduğumuz, bütan ve propan gaz karışımının basınçlı bir tüp içersinde sıkıştırılmasıyla oluşan alev tabancasıdır. Ayrıca Kanatlı hayvanların tüyleri yolunduktan sonra, kısa kalan tüylerden bu yöntemle kurtulmak çok daha kolaydır.

     
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam