1 2 3 4 5 6 7 8

lazuk

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

722 entry 169 konu hiç puanı yok
20.12.2021 23:48 son işlem tarihi takip etme takip et

altına hücum

1925 yapımı, charles chaplin'in başrol oynadığı, orijinal adı; the gold rush olan, 108 bin kişinin oyu ile 8.2 imdb puanı alan sinema filmi.

izlemeyen varsa tavsiye ederim.

spoiler

17.12.2021 18:19
 1. fatalite

  kader, alın yazısı, yazgı, vb. anlamlara gelen kelime. allah'ın kulları için uygun gördüğü yaşam..

   
 2. köprüye ateist olarak girip müslüman olarak çıkmak

  istanbul boğaz köprüsündeki rüzgar nedeniyle kişinin karşıya geçebilmek için verdiği ölüm kalım savaşı sonrasında değişen ruh halidir.

  böyle bir video var. motosiklet sürücüsü diyor ki; denize uçmamak için köprünün ortasında kelime-i şehadet getirdim.

  videoyu sözlüğe yapıştıramadım. malumunuz normal klavye ile ctrl + v tuşları ile yapıştırma işlemi yapılabiliyor. telefon klavyesinde ctrl tuşu olmayınca yapıştırma işlemini yapamadım.

  google'ye başlığın birkaç kelimesini yapınca çıkıyor.

   
 3. pürmüz

  genellikle metalleri lehimlemede kullanılan, güçlü alev çıkaran benzin veya gaz ile çalışan araç. kısaca alev tabancasıdır. şimdi bu konu da nereden çıktı? 'belko deneyi' adlı filmi izliyordum. filmde kadının biri pürmüzün yerinde asılı olmadığını görüp; pürmüz nereye gitti diyordu. o pürmüzün o şirkette ne işi vardı ve kadın onun ismini nasıl bildi bana çok garip gelmişti. sonra tabi filmde pürmüz efendinin eritme işlerine giriştiği görülüyor. bu filmi izlemeyen varsa tavsiye ederim.

   
 4. trigliserid

  kanda bulunan bir çeşit yağ olup kalp damar hastalıklarına yol açan kolesterol türüdür. bu kolesterol türünün ölçülmesi için 12 saat kişinin aç olması gerekir. 150 mg/dl değerinden yukarısı hipertrigliseridemi olarak adlandırılır. trigliseridi düşürmenin en etkili yolu saf kurutulmuş kabak çekirdeğidir. ben de tavsiye üzerine aldım denedim 200 mg/dl olan değer 1 hafta içinde yarı yarıya düştü.. hayatımda ismini dahi duymadığım bir lipid yağ kanımda birikmiş. kiminin ki 2000 olur bir şey olmaz, kimin ki 200'de adamı kalp, damar hastası eder.

   
 5. hava almak

  öfkeli halden dolayı ortamdan uzaklaşmak için yapılan eylem. hiç yoktan ben öyle yapmaya çalışıyorum. birçok kere öfke haliyle burada da nickimi kapattım. dışarı çıkıp biraz uzaklaşsaydım üyelikleri kapatmazdım. gerçi üyelik açma özelliği getirilmiş olsa da maalesef o sinir ile mail adreslerini de kapatmıştım. pire için yorgan yakan biriyim sanırım..

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam