1 2 3 4 5 6 7 8

jeklarit

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

125 entry 10 konu hiç puanı yok
07.10.2020 23:32 son işlem tarihi takip etme takip et

deprem anında yapılması gerekenler

sakinliğini koruyarak evde iseniz cenin pozisyonuna geçerek bir beyaz eşya yanına çömelmek.

27.06.2020 11:11
 1. Azerbaycan ermenistan savaşı

  90 lı yıllardan beridir ermenistan'ın azerbaycan türklerine soykırım yaparak ele geçirdiği karabağdaki toprakların haksız işgali ve sonrasında abd, rusya ve fransa üçlüsü başkanlığında oluşturulan minsk grubu, hatta bm den avrupa birliğine, agitten bir çok uluslararası kuruluşlara kadar ermenistanın işgalinin haksız olduğu beyanı ortaya koyulmuş ve terk etmesi deklare edilmiş, azerbaycan toprak bütünlüğü belirtilmiş ancak sonuç alınamamış bugünlere gelmiştir. Son zamanlarda ermenistan, azerbaycan'ın başka bölgesinde bulunan tovuz bölgesine saldırılar başlatmış ve bölgeden geçen btc petrol boru hattı, bte doğazgal boru hattı ve demir yolu hattına ele geçirmeye dair beyanlar vermiştir. azerbaycan devleti haksız işgal altında olan topraklarını daha hukuk çerçevesinde çözememişken ermenistan'ın saldırgan politikalarının yenisi ile karşılaşmış ve tabiri caizse bıçak kemiğe dayanmıştır. Ermenistan'ın eylül sonunda karabağ bölgesinden azerbaycan topraklarına sivil top atışları yapmış ve gergin olan sınır hattı daha da gerilmiştir. Azerbaycan artık operasyon düğmesine basarak haklı davasına start vermiştir. Siha ve kamikaze hava araçları ile şuan halen ermenistan ağır şekilde vurulmaktadır. Ermeni işgal güçleri yer yer kaçmak zorunda kalmıştır.

  Temenni : inşallah azerbaycan türkleri zafer ile sonuçlanarak tüm bölgeyi işgalden azad edecektir.

  btc : bakü - tiflis - ceyhan

  bte : bakü - tiflis - erzurum

   
 2. üzük üzük üzmek

  yoruk yoruk yormak var bir de haddinden fazla yoruyorsun demenin üçlü pekiştirme ile söyleniş hali

   
 3. çikolata

  öğün atlayan kişiler için 1 2 parça öğün vakti yerlerse, safra kesesinde biriken safra bagırsaklara atılarak taş olma riskini azaltan eylemmiş bir uzmanın yazısında okudum. doğruluğu tartışılır ama yazmak istedim.

   
 4. ayasofya'nın ibadete açılması

  meselenin camii ihtiyacından değil prestijden, güçten, kuvvetten, meydan okumadan, eşitlik ilkesine cevap vermekten ve dahası.

   
 5. pandemi

  salgın, hastalık yapan virüslerin veya bakterilerin bulaşarak yayılma hali