1 2 3 4 5 6 7 8

yine olsa yine yaparım

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yaşanmış bir olayın sonucu olumlu yada olumsuz olmuşluğu farketmeden yaşanandan alınmış keyfi anlatan bir daha aynı durum söz konusu olsa aynı şekilde davranacağını pişmanlık duymadığını belirten kişinin kullanacağı söz öbeğidir.

   
 2. yaptığı işten pişmanlık duymayan insanın aynı olayı tekrar yaşayacak olsa eski davranışlarının aynısını yapacağını vurgulamak amacıyla kullandığı söz. pişmanlık duymak fazla acı veriyor olduğundan, bu insanın davranışı takdir edilesidir.

   
 3. daha önce yaptığı bir eylemi pekiştiren, kendi tavrını destekleyen ve bu yaptığından hiçbir an pişmanlık duymadığını anlatmak isteyen kişilerin kullandıkları kalıplaşmış ifadedir..

   
 4. hayatta yaptığı her hareketin,aldığı her kararın, arkasında duran insanın ne yaptığını bilen sözü.mükemmel olmak gibi bir zorunluluğumuz yok iken,bunu Misyon haline getirmek o denli saçma iken hayatın engeli yollarında takılıp düşmek,yerlerde sürünmek bize koskocaman birer tecrübe olarak katkı sağlıyorsa madem...eee? pişman olmak ah vah etmek de neyin nesi peki? Denedin yenildin,yine dene yine yenil daha iyi yenil felsefini kendine rehber et...dene,hata yap,tökezle ve tecrübe ede ede doğruya ulaş...ufak bir çocuk gibi pişmanlıklar için de sızlanıp küçülme.ne olsursa olsun ben bunu neden yaptım deme.

   
 5. ne kadar kararlı ve kendinizce haklı olduğunuzu ortaya koyan ve karşısındakine hamle yapma ' böyle düşünmekten ve söylemekten vazgeçmiyeceğim ''dedirten gözdağı.

   
  (Bkz: gözdağı)
 6. doğrucu ve sert tavrı yüzünden başına olumsuzluklar gelse de yine de yaptığından ödün vermeden ısrarla yine yapacağını anlatan durumdur.

  bu tavrı yüzünden iş yeri değişikliği bile yaşayan bendenizin (Mahçup gülücük) burnundan kıl aldırmaz bir tavırla söylediği sözdür

  yine söylüyorum

  yine olsa yine yaparım

   
 7. yaptığı davranışın toplum tarafından onay görmemesine rağmen, yaptığından pişmanlık duymayan ve aynı şartlar tekrar ettiğinde yine aynı davranışı yapacağını söylemesi olayıdır.

  burnunun dikine giden insan profilleri arasında yaygındır.

   
 8. davranışının doğru olduğunu savunan insanların söylediği kararlılık belirten sözdür.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.