1 2 3 4 5 6 7 8

jeklarit

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

125 entry 10 konu hiç puanı yok
07.10.2020 23:32 son işlem tarihi takip etme takip et

Azerbaycan ermenistan savaşı

90 lı yıllardan beridir ermenistan'ın azerbaycan türklerine soykırım yaparak ele geçirdiği karabağdaki toprakların haksız işgali ve sonrasında abd, rusya ve fransa üçlüsü başkanlığında oluşturulan minsk grubu, hatta bm den avrupa birliğine, agitten bir çok uluslararası kuruluşlara kadar ermenistanın işgalinin haksız olduğu beyanı ortaya koyulmuş ve terk etmesi deklare edilmiş, azerbaycan toprak bütünlüğü belirtilmiş ancak sonuç alınamamış bugünlere gelmiştir. Son zamanlarda ermenistan, azerbaycan'ın başka bölgesinde bulunan tovuz bölgesine saldırılar başlatmış ve bölgeden geçen btc petrol boru hattı, bte doğazgal boru hattı ve demir yolu hattına ele geçirmeye dair beyanlar vermiştir. azerbaycan devleti haksız işgal altında olan topraklarını daha hukuk çerçevesinde çözememişken ermenistan'ın saldırgan politikalarının yenisi ile karşılaşmış ve tabiri caizse bıçak kemiğe dayanmıştır. Ermenistan'ın eylül sonunda karabağ bölgesinden azerbaycan topraklarına sivil top atışları yapmış ve gergin olan sınır hattı daha da gerilmiştir. Azerbaycan artık operasyon düğmesine basarak haklı davasına start vermiştir. Siha ve kamikaze hava araçları ile şuan halen ermenistan ağır şekilde vurulmaktadır. Ermeni işgal güçleri yer yer kaçmak zorunda kalmıştır.

Temenni : inşallah azerbaycan türkleri zafer ile sonuçlanarak tüm bölgeyi işgalden azad edecektir.

btc : bakü - tiflis - ceyhan

bte : bakü - tiflis - erzurum

07.10.2020 23:32
 1. ikinci üniversiteyi okumak

  tamamlama öğrencilerinin kendilerini okumak zorunda hissettiği durum. genelde 30 lu yaşlarda okunuyor insan sıkılıyor mu napıyor bu yaşlarda

   
 2. Yürüyen Merdivende yürümek

  yürüyen merdivende yürümek, merdiven sistemine zarar veriyor mu diye düşünürken zaten merdivenin her bir ring yapan halkasının tonajını düşününce biz üzerinde fazla bir yük yapmıyoruzdur sankim

   
 3. an meselesi

  aynı nehirde iki defa yıkanılmaz, diyerek tarihe geçen yunan filozof herakleitos aslında burda andan bahsetmesidir. burada nehir zaman, yıkanma işi anlık olan bir olaydır yani zamanda sadece bir defa yapabilirsin herhangi bir olayı.

   
 4. Venezuela

  emperyalist güçlerin hedefindeki ülke, dünyanın en fazla petrol rezervine sahip olduğunu da not düşelim.

   
 5. laplace

  mühendislik okuyanlar bilir Diferansiyel denklemler dersinde görmüşsündür bitti dersin, elektromanyetik dalga teorisi dersinde yine karşına çıkar obaaa dersin, sonra lineer cebir dersinde yine yeniden karşında sürekli hortlar kaçışın yoktur.