1 2 3 4 5 6 7 8

Azerbaycan ermenistan savaşı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Ermenistan ordusu saat 06.00 sıralarında cephe hattı boyunca geniş kapsamlı provokasyonda BULUNMASIDIR. kudurmuş ermenistan maalesef.

   
 2. Üzücü durum.

  Kahrolsun kötüler.

   
 3. Çok boyutlu, çok katılımlı, tüm aktörlerin ve niyetlerin ortaya döküleceği katman katman zulüm

   
 4. Ermenistan'ın dış devletlerin etkisi ile Azerbaycan'a saldırması sonucu gerçekleşen savaş.

  Uzun zamandır Ermenistan'ın işgalinde olan yerler yavaş yavaş tekrar kardeş Azerbaycan yönetimine geçti.

  Türkiye Cumhuriyeti de her daim yanında.

   
 5. ermenistanın kulağın ın çekilecek olan savaştır.

  Allah rahmet eylesin Hrant Dink'in Dağlık Karabağ hakkında "Hiç kimse Türkiye?deki Ermeni kardeşlerimize düşmanca dil oluşturmamalıdır. Çünkü Hrant Dink, 'Karabağ sorununun çözümü için Ermenistan?ın işgal ettiği topraklardan çekilmesi lazım' diyen o vicdanlı bir insanlardan biriydi" ifadelerini hiç zaman unutmayacağım...

   
 6. devam etmesidir. "Ermenistan devlet terörünün sivillere karşı saldırıları devam ediyor" diyen Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, "Ermenistan, Azerbaycan'ın sanayi kenti Mingaçevir'e füzeli saldırı düzenledi" açıklamasında bulundu. Ermenistan ordusu bugün sabah saatlerinde Azerbaycan'ın en büyük ikinci şehri Gence'ye füzeyle ve yasaklı misket bombasıyla saldırmıştı.

   
 7. Küçük ermenistan'ın haksız olduğu durumdur. Aliyev konuşmasında, Ermenistan'a ateşkes için 3 şart koştu. Aliyev, "Özür dileyecekler. Karabağ'ın Ermenistan'ın olmadığını açıklayacaklar. Çekilmek için net takvim açıklamalılar" ifadelerini kullandı. Ve devam etti: "Ordu, Cebrail şehrinin kontrolünü, ayrıca Cebrail bölgesindeki Karhulu, Şükürbeyli, Yukarı Maryan, Çeleken, Taşkesen, Horovlu, Diçal, Mahmudlu ve Caferabad köylerinin kontrolünü ele geçirdi" ifadelerini kullandı.

   
 8. ermenistan'ın sivil halkı da vurmaya başladığı savaş.

  azerbaycan ordusunu durduramayacağını anlayınca, hain planlar içerisinde yer almaya başladı. bu şekilde durduracağını sanıyor ama karabağ alınana kadar devam edecek. kaçan askerlerine sorsun bu kararlı duruşu.

   
 9. Bu, savaş değil, terörle mücadele, iç güvenlik operasyonudur.

   
 10. işgalci ve soykırımcı Ermenistanın zor durumda kaldığı savaş.

  Savaş şimdilik bu durumda;

  Azerbaycan ordusu 27 Eylül-7 Ekim'de Ermenistan'ın 250 tank ve zırhlı aracını, 270 top ve füze sistemini, 60 hava savunma sistemini, 11 komuta yönetim ve gözlem mıntıkasını, 8 mühimmat deposunu, yaklaşık 150 askeri kamyon ve aracını, bir S-300 sistemini imha etti.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.