1 2 3 4 5 6 7 8

alexander_supertramp

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

91 entry 27 konu hiç puanı yok
31.01.2016 22:26 son işlem tarihi takip etme takip et

bakkal dükkanı

unesconun yakında nesli tükenecekler listesine alacağı kurum.

31.01.2016 21:53
 1. bağlanamama sorunu

  yarı cümle olduğundan anlam düşmesi yaşadığım ve bağlanamadığım konu.benzer durumun insan versusunda da aynı sorun yaşanıyor olabilir.

   
 2. robin van persie

  instagram da paylaştığı fotoğrafa yapılan yorumları okuyunca kendi insanımızın ne kadar sığ ve ön yargıyla davrandığının kanıtıdır. adam emekli olan eski takım arkadaşı nemanja vidice ithafen bir fotoğraf paylaşmış. bizim yaptığımız yorumlara bak.

  https://www.instagram.com/p/bbign50q-pz/

   
 3. Silence of the lambs

  Kuzuların sessizliği diye türkiyede vizyona girmiş,Başarılı bir polisiye-gizem filmi.Öncelikle şunu söylemeliyim ki bence bu film bir psikolojik-gerilim değil her ne kadar psikolojik film öğeleri taşısa da ben bu filmi polisiye-gizem kategorisine koymayı tercih ederim ve film kesinlikle bir korku filmi de değil.Film ağır işliyor ama Dr.Lecter ve Clarice Starling karakterlerinin sohbet sahnelerinde hiç sıkılmadın sanırım oyunculukların çok iyi olmasından dolayı,filmin geneli aynı tempoda polisiye film tadında geçiyor ama filmin sonlarında hem heyecan hem de gerilim tavan yapıyor filmin sonları gerçekten heyecanlı.Bana sorarsanız film Oscarlık bir film değil ama kesinlikle başarısız bir film de değil şöyle ki filmdeki başrol performansları çok sağlam özellikle Jodie Foster gerçekten iyi bir performans çıkartmış,Anthony Hopkins de öyle döktürmüş.Yılına göre gerçekten farklı bir film evet günümüzde böyle bir film çıkmış olsa büyük ihtimal bu kadar ilgi görmezdi ama o yıllarda çıkmış gerçekten farklı bir seri katil filmi bana kalırsa Hannibal Lecter karakterinin geçmişine dair sahneler verilseymiş daha iyi olurdu.Baştan sona aynı tempoda ilerleyen sonlara gittikçe heyecan ve gerilim seviyesi artan bir film ama kesinlikle herkese hitap etmiyor,filmin müzikleri güzel.Son olarak ben filmi çok beğenmesemde yılına göre başarılı buldum özellikle sonları çok güzel,seri katil filmi sevenlere tavsiye ederim.Konu olarak farklı bir seri katil filmi olduğu için puanımı biraz daha fazla veriyorum.

   
 4. Taşeron işçiye kadro verilmesi

  65.hükümet programında yer alan 2016 Eylem Planı'nda yer alan asgari ücret sonrası en önemli ikinci vaat..

  Ülkemizde sayısı oldukça fazla olan taşeron işçiler, kadroya alınma konusunda atılacak adımları büyük bir merakla bekliyor, bir an önce kendilerine de kadro verilmesi umuduyla her açıklamayı yakından takip ediyor. 1 Kasım seçimlerinin ardından kurulan hükümetin bu konuda nasıl adımlar atacağı merak konusuydu. Hemen hemen tüm siyasi partilerin üzerine düştüğü konulardan biri olan taşeron işçi meselesinin çözümü konusunda beklenen açıklama Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan geldi. Davutoğlu, 2016 Eylem Planı'nı paylaştı. 64. hükümetin programında taşeron işçilerin durumu da ele alındı.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, taşeron işçi konusunda açıklamasında, kamuda asıl işi yapan taşeron işçilerin kadroya alınacağını belirtti. Bir süredir gündemde olan asıl işi yapan taşeron işçilere kadro verilmesi durumu, başbakanın bu sözleriyle kesinleşmiş oldu. Davutoğlu, içinde taşeronlarında bulunduğu bu vaatler için süre de verdi. Başbakan, reform paketinde yer alan maddelerin 3 ay içerisinde hayata geçirileceğini belirtti.

  650 bin taşeron işçi olduğu ülkemizde, bu işçilerden 200 bini asıl işlerde çalıştırılıyor. Asıl işlerde çalışan bu 200 taşeron, aslında devletin kadrolu işçisi veya memurunun yapması gereken işi yapıyor. Öte yandan İş yasasına göre ise taşeron işçilerin yalnızca yardımcı işlerde çalıştırılabiliyor olması gerekiyor. Bu anlamda bakıldığında kamuda kadrolu çalışan memurların ya da işçilerin yapması gereken işlerde hizmet veren taşeron işçilerin kadroya alınması bekleniyor.

   
 5. Sözlükteki konuların 95'inin tek kelime olması

  Biraz kolaya kaçma denilebilecek sözlük yazarları eylemi.gönül ister şöyle nitelikli olaylara dem vurulsun,sağlam konulara temas edilsin ama Malesef biraz insanoğlu tembelliğinden birazda memurlar.net sözlük bürokrasisi prosesürlerinden dolayı tek kelime bir işleme yoğunlaşılmaktadır.