1 2 3 4 5 6 7 8

yürümek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. huzur bulunan, yalnızlığı dibine kadar yaşayıp daha iyi düşünebilmeyi sağlayan; bilimsel olarak da beyin aktivitelerini daha iyi çalıştırdığı ispatlanan eylemdir.

  diyet yapan kişinin her gün yapması gerekendir.

   
 2.  
  (Bkz: sağlıklı yaşam için yürümek)
 3. sağlıklı olmak adına yapılacak en kolay ve maliyetsiz aktivite. iş yerine ya da okula araç yerine tercih edilmesi, hafta sonları erkenden kalkıp temiz hava ve güneşin keyfini çıkarmak için yapılması, hem ruh sağlığı hem de fiziksel sağlık açısından faydalıdır.

   
 4. son yıllarda obezite ile mücadele adı altında doktorlar tarafından şiddetle önerilen, sağlık bakanlığının teşvik ettiği eylemdir.

  futbol sahaları bu eylem için açılmış ve halk yürümeye davet edilmiştir. ayrıca bu alanlarda bölgesel çalışma aletleri de bulunmaktadır.

  şahsımın ise akşamüstleri fırsat buldukça kordon boyunda gerçekleştirdiği hem sağlık açısından hem de düşünmek ve deşarj olmak adına yaptığı eylemdir.

   
 5. hoşlanılan kişiye ölesiye yazmak, ilgi manyağı etmek, abartarak asılmak...

  yürü be koçum kim tutar seni...

  yürüyemedi...

   
 6. Hakka yürüdü anlamında, rahmetli oldu demek.

   
 7. Ayrıca Sevgi Soysal'in bir kitabı.12 mart sonrasının gergin ve bunalımlı günlerinde bütün şimşekleri üzerine çekmiş ve müstehcenlik gerekçesiyle toplatılmış.Kadın-erkek ilişkileri,cinsel tabular,yabancılaşma,dönemin ve orta sınıfın ahlak anlayışı kitapta sade ve içten bir şekilde anlatılmış.

   
 8. sokak jargonunda karşı cinse hoşlandığını belli etmek için atraksiyonlara kalkışmak yine sokak diliyle yani halk ağzıyla asılmak denen eylemin yeni tabiri.

   
 9. teknolojinin ilerlemesiyle tembel birer asosyal olan yeni nesilde fiillerin anlamının da farklılaştığının göstergesi olan kelime.

  her şey ayağına geliyor paşanın neden hareket edip kendini yorsun?

  o nedenle yürümek deyince aklına eklemlerinin hareket etmesi değil, karşı cinse yönelen hormonları gelecektir bittabi.

   
 10. Bazıları için yapılan bu eylem diğerlerinin koşmasına denk gelmektedir. Bkz: ben...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.