1 2 3 4 5 6 7 8

sağlıklı yaşam için yürümek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. genelde devlet kurumlarının personellerinin katılımıyla il sağlık müdürlüklerinin düzenlediği,farkındalık yaratma amaçlı il veya ilçenin merkezi bir parkında yürüyüş kulvarını kullanarak gövde gösterisi yapmaktır.halk kulvar boyunca size öylece bakar ''aha bizim vergilerle maaş alanlar böyle parkta yürüsünler ancak'' yorumlarıda cabası.

   
 2. spor yapmanın en kolay ve ucuz hali olan yürümeye sloganlı teşvik cümlesidir.hergün yapılan tempolu yürüyüş sonrası ben fayda görmedim diyecek kimse olmasa gerek.zamanı fırsatı olan herkesin ısrarla yapması gereken aktivedir deneyiniz.

   
 3. kilo vermek, kafa dağıtmak ya da mecburiyetten yapılan yürüyüşün, sadece sağlıklı bir yaşama sahip olmak amacıyla yapılması durumudur. gerçekten faydalı ve gereklidir. günümüzde oluşan bilinçlilikle bunu yapan insan sayısı çoğalmıştır ve daha da artacağı umulmaktadır.

   
 4. ne kadar önemli olduğunu bilmemize rağmen uygulama konusunda gevşeklik gösterdiğimiz alışkanlık. alternatif tıp konusunda uzman bir arkadaşım ortalama olarak bir insanın günde en az 3 kilometre yürümesi gerektiğini söylemişti ve kendisi de uyguluyordu bunu istisnasız olarak. yaptığı diğer aktivitelerden ötürü de kendisinin yaşıtlarına göre her zaman için daha dinç ve genç göründüğünü eklemek isterim.

   
 5. teknoloji ve modern yaşamın giderek hareketsizliğe mahkum ettiği çağımız insanının beden sağlığı için uygulaması gereken asgari eylem.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.