1 2 3 4 5 6 7 8

yüksek sesle konuşmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çevresinde bulunan insanları rahatsız eden ve hiç dikkate almayan özellikle gür sesli kişilerin bazen de istemsiz olarak yaptıkları davranış. ama iş yerindeki oda arkadaşı bu şekilde olan varsa allah yardımcıları olsun. bütün gün hem çok konuşma hem yüksek ses çekilmez gibi.

   
 2. kulaklarında sorun olan ve karşısındakini de kendi gibi sanan kişilerin yaptığı davranış şeklidir. çevresindeki insanları da rahatsız eden bir durumdur.

   
 3. karşımdakine kendimi ifade edemediğim durumlarda yaşadığım,

  kendi sesimle irkilip kendime gelmeme neden olan durumdur.

   
  (Bkz: her şeyi bilen mükellefler ve vatandaşlar)(Bkz: çalışma masamda kendisininmiş gibi oturan vatandaş)
 4. tek başına iken yapıldığında belki çok önem arzetmeyen, fakat topluluk içinde yapıldığında ayıp sayılan görgü kurallarına aykırı olan davranış şeklidir.

   
 5. seni sinirlendiren kişiye karşı yapılan harekettir. neden yapılır bilinmez ama bağırarak konuşulduğu zaman karşı tarafın konuyu daha iyi anlayacağı ya da tırsıp susacağı akla gelir.

   
 6. Özel sektörde oldukça işe yarayan şeydir. Çok önemlidir. Ses tonu ve dinletme özelliği herşeyin önünde olabilir. İyidir, konuşun(ancak boş konuşmamak şartıyla)

   
 7. son 6 aya kadar yaptığımı sandığım amma ve lakin yeni iş yerimde bir arkadaşla tanışınca benim yaptığımın kısık sesle konuşuyor olmak gerçeği ile yüzleştiğim durum.

  sanırsın kavga ediyor konuşurken

  bir hararet

  bir yüksek ses

  kelimelerin muhteviyatı da yüksek

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.