1 2 3 4 5 6 7 8

Yeni alınan Giysiyi giymeden önce yıkamak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Özellikle iç Çamaşırlarında icap edendir. Ya da kısaltma falan yapılacaksa kumaşın çekme ihtimaline karşı önce en azından bir süre suda bekletilmesi için de yapılabilir.

   
 2. hijyenik bakımından yapılması gereken durum.

   
 3. Üretilen giysinin üzerinde ki aprenin giderilmesi için yapılmasi gereken işlem.

  Apre ;kumaşların ya da bu kumaşlardan üretilen giysilerin kolay ütulenmesi ve işlem görmesi için yapilabildigi gibi yıpranma veya böceklenmesini önlemek amacıyla da yapılabilir.

  Dikkat ederseniz yeni giysilerde hafif bir koku vardır ,düşük kaliteli pazar mallarında daha yoğun hissedilir.

   
 4. daha önce başka insanların denemiş olması ve üretilirken bazı bakterilerin kumaşta yer etmesi ihtimaline karşı yapılan davranış şekli.

   
 5. başak erkeğine uygun olan davranıştır

   
 6. Tedbir almaktır.

  Önceden ortaya çıkan bakterilerden korunmak ve başkalarının kokusu sinen kıyafetin kokusundan kurtulmak için yapılırdı. Şimdi ise Corona virüsünden korunmak için yıkanıyor.

  Ne sebeple olursa olsun yıkanması gerekiyor. Mağazanın bütün tozu üzerinde, yere düşüyor bu ürünler bir de. Tertemiz giymek dururken kirli giymenin anlamı yok.

   
 7. corona sürecinde çok daha fazla kişi tarafından yapılmaya başlanan eylemdir.elbette daha öncesinde de titiz kişiler yıkar ama coronadan sonra alınan giysileri önce birkaç gün balkonda bekletip sonra çamaşır makinesine attıktan sonra kullanmaya başlıyoruz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.