1 2 3 4 5 6 7 8

yemeği yakmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sözlüğe yazmaya başlayalı 2 kez yaptığım ,başlık konusuna kendini tanıyamamak diye konu aranıp bkz eklenemeyen eylemdir.)

   
 2. sude nin sürekli yaptığı eylemdir

  beceriksizlik had safhada, felaketler zinciri resmen

  (gülücük)

   
 3. #1k18 entry ile kamuoyunu yanlış yönlendiren bir editör var. aslında kendisi yemeği yakar sürekli ama ben yakıyormuşum gibi gösteriyor. kısaca hedef şaşırtma var. (hahah)

  yemeği ocakta unutma sonucu gerçekleşen olay.

   
  (Bkz: gülücük)
 4. Her yemek yapan insanın başına gelebilecek bir durumdur.

  Kapı calar, Komşu arar,telefon çalar çocuk ağlar başka birşeye dikkat kesilir sebebi çoktur

   
 5. Aynı gün içerisinde iki defa gerçekleştiği için acaba antidepresana mı başlasam diye düşündüren eylem. Kafa bozukluğu zor dostlar

   
 6. Dün akşam başıma gelen durumdur

  Fazla yanmadı ama etkisi büyüktü (Gülücük)

   
 7. Başka işe, söze lafa dalma gibi durumlar sonucunda gerçekleşen üzücü hal. Hele aç bitap bir şekilde yemeğin pişmesini bekliyorsan, ekmek peynire talim etmene sebep olur. Birde senden başka o yemeği bekleyenler varsa, işin boyutu farklı yerlere gidecek ve peynir ekmek de kurtarmıyacaktır. Bu yemeğin yanması muhabbeti sürekli karşına çıkacaktır.

   
 8. Bir kaç kez başıma gelen durumdur. tencereyle beraber atmıştım zaten canım sıkılmış bir de temizlemekle uğraşamam demiştim. (gülücük)

   
 9. Her insanın başına gelebilecek hazin olaydır...hevesle yaptığın yemeğin gözünün önünde yok olması hele ki sevdiğin bir lezzetse gayet üzücüdür...

   
 10. bazı yemeklerin biraz yanmışı daha lezzetlidir denen durumdur. tabii bu çoğu zaman kendini avutmaktır aslında hatta yakanın büyük bir iştahla yanmamışki bakın tadı bozulmamış yiyin diyerek kendisinin büyük bir iştahla yanık yemeği yemeye çalıştığı bizse gülelim ağlayalım kızalım mı modunda kaldığımız durum.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.