1 2 3 4 5 6 7 8

yazı dili soğuktur

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gerçekten yazı soyut olup, sözsel iletişimin yerine geçemez; bu bağlamda, bazı okuyucuların bir yazıya başka anlamlar yükleyip, önyargılı davranıp, bir tür niyet okuyup, yazanı tanımadan çok farklı değerlendirme riskini gösteren konudur.

   
 2. kaloriferin yanında yapılması durumunda çözülebilecek olan sıkıntı.

   
 3. #165p şu an can çekişiyorum dediğim başlıktır. (gülümseme)

   
 4. Bir o kadar da dili sivridir

   
 5. yazı da insan elinden çıkar ama sesin nefesin kattığı sıcaklıktan yoksundur, duygu ve düşüncenin gözle görülür hali olan yazı sözlerden oluştuğu halde ağızdan çıkan sözlere göre soğuktur, tek avantajı kalıcı olmasıdır.

   
 6. kesin yargıda bulunulamayacak konu.

  bazen soğuktur, bazen sıcaktır.

  yıllar yıllar önce telefonun olmadığı zamanlarda vatani görevini yapan bir askerin anasına, babasına ya da sevdiceğine yazdığı mektup çok sıcaktır. düşünsenize sevdiğine ''seni seviyorum.'' ile biten bir mektup soğuk olur mu?

  iletişim olanaklarının arttığı ve çeşitlendiği günümüzde ise konuşma imkanı varken yazı dili kullanılması hissedilen bir soğukluk taşır. bu durum istenmeden kendi kendine oluşan resmiyetin sonucu olabilir. konuşma dili konuşma esnasındaki gafları hemen düzeltmeye imkan verirken yazı dili bu imkanı vermez. o anki psikolojik hâl ile yazıverilen bir ifadenin saatler veya günler sonra tekrar okunduğunda farklı bir duyguyu barındırabileceği fark edilebilir. bu duruma düşmemek adına yazmaya çabalamak istemsizce yazı dilini soğutur.

   
 7. resmi yazı dili soğuktur. yoksa öyle bir hikaye, roman yazı okursunuz ki... kış günü içinizi ısıtıverir...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam