1 2 3 4 5 6 7 8

yazarak içini dökmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. söylemek istediklerini bir kağıda veya başka bir yere yazarak kendini rahatlatmaktır

  çok şey söylemek istersin bazen, sonra bi durursun , kısa bi sessizlik sonrası fırtınadır

  bu fırtınaya kapılmamak için yazmak istersin sadece

  kimseye kendini anlatma derdin yoktur, içinden gelenleri yazıp gidersin

   
 2. iç döküşün en kolay ve yargılanmadan yapılanı

   
 3. Sıklıkla yaptığım eylemdir

  Kalemimle kağıda yazıldıkça rahatlıyor insan

  Yükü hafifliyor

   
 4. bazı anlarda yaptığım eylem.

  bu küçük bir not kağıdı bile olabilir benim için. heryerine binlerce şey yazarım, beğenmem üzerini çizerim. olmadı bin parçaya bölük, çöpe atarım. belki de bu atış yapmak istediklerini, yapamadıklarını, gözyaşlarını, kendine söz verişlerin artık son noktaya geldiğinin göstergesidir. çöpe atılınca yazılanlar, bütün dertleri de çöpe atmış gibi olursun ve kısa süreliğini de olsa bir rahatlama olabilir. ama geçmez.

  kağıt sana cevap vermez, onu hırpalamamıza izin verir, üzerini çizerek canını yakmamıza ses etmez. biz ise bütün hıncımızı kelimelerden, kalemden ve bir kağıt parçasından çıkarırız. halbuki muhatabı burası değildir ya da tam da burasıdır.

  yazdıklarımı atmasam neler çıkardı acaba ama rahatlar mıydım işte orası muamma. atmazsam kelimelerimin ifşa olması ihtimali daha da tedirgin edebilirdi. en güzeli unutmak ve yazdığın kelimelerin üzerine bir bardak su dökerek, nasıl birbirlerine girdiklerini seyretmek ve kendi karışıklığının orada dağılışını izlemek.

   
 5. İçini dökmek adına başka alternatifler bulamayınca harflere sığınmaktır..

  Yoldaştır yazana..

  Sırdaştır..

  Parmak uçlarında öylece bekler seni..

  Hiç yüzüstü bırakmaz yeter ki içindeki duygular sel olsun aksın..

  İster silinsin ister tekrar okunmak üzere satırlara dizilsin en keyifli terapidir..

  Yazabilene..

   
 6. #1snr bu güzel entryi okuyunca bir zamanlar günlüğümü parça pinçik ettiğim aklıma geldi.

  Yazmak insanı rahatlatıyor evet, ama kişinin de biraz özeli olmalı. Kalabalık bir ailede yaşıyorsanız o günlük hep merak edilir ve siz bu riske giremezsiniz. (Gülücük)

   
 7. yapılmasını cok dogru bulmadıgım ve de beceremedigim eylemdir. Bir iki kez deneyim dedim anlatmak istediğimle anlattigim farkli cikti. Yazmak her babayigidin harcı degil, o duygu bütünlüğü ,ifade sürecini yönetme ve sonuca ulaşma yok bende.o yüzden kısa ve sonuç odaklı yazabiliyorum ancak. Birde yazili kanit birakmazsan icini dökmene sebep olan buhranlı durumu unutursun zaten. Ben hep unuturum, cok da süper olur.

   
 8. terapi niteliğindedir.yaşanılan olumsuz duyguların yükü insana zamanla ağır gelir.insanı hem ruhen hem bedenen hasta eder. insanların rahatlamaları için bu duyguları bir şekilde dışavurmaları gerekir.bunun da en kolay yolu yazmaktır. kalemin kağıt,parmakların klavye üzerindeki hareketleri; kurdun, kelebek olup kozasını delme hareketi gibidir.en sonunda koza delinir ve kelebek uçup gider.içinizi kurt gibi kemiren dertler de yazarak, zamanla kozasını terkeden kelebek misali uçup gidecek,ruhunuz boş koza gibi hafifleyecektir. illaki yaşananlar tamamen unutulmaz.ama ilk andaki yoğunluğunda da kalmaz.yazarak içini dökmek sadece nesir olarak değil manzum olarakta yazılabilir. hem o zaman evdekiler yakalasa da yazdıklarımız pek de sorun olmaz kanaatindeyim. yazmaktan korkmayın. yazın, rahatlayın. yazdıklarınızı ister saklayın, ister yırtın, yakın.ama şunu unutmayın, yazmak içini dökmek için demir atacağınız en güvenli limandır.

   
 9. konuşunca kendilerini yıkıp dağıtacak, gemileri yakacak ya da içinde bulunduğu durumu tam olarak anlatamayacak olan insanların; üzüntülerini, kinlerini ve sevinçlerini anlatma şekli.

   
 10. En azından karşında tepki vermeyenin olmasıdır.

  Yaz, ne var ne yok kus. Kusa kusa temizle içindekileri. Sonra hayatına devam et.

  Ohhh miss.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.