1 2 3 4 5 6 7 8

uyuşturucu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Zevk almak amacıyla kullanılan ve kişinin algılama yetisini çökertip, aklını bulandırıp, zihnini Örttüğü için 'hamr' içinde değerlendirilen kavramdır.

   
  (Bkz: hamr)
 2.  
  (Bkz: bağımlılık)
 3. kişinin ruhsal ve fiziksel sağlığını olumsuz etkileyen fakat kişi bundan zevk aldığını düşünerek devam ettiği bir süre sonra keske hiç başlamasaydım diye düşünmeye başladığı bağımlılık yapıcı madde

   
 4. insanı bir anlık dertlerinden, sorunlarından uzaklaşmasını sağlayan, bir nevi beyni uyuşturan ve sürekli kullanım sonucunda, kullanma isteği uyandıran, birçok ailenin ve gencin yok olmasına, kötü işler yapmasına vesile olan bağımlılık yapan maddeler.

   
 5. bir türlü kaçış ve kurtuluş olarak görülen, insan yaşamını sonlandıran ve artık bazı avrupa ülkelerinde (Hollanda), cafelerde açık bir şekilde kullanılmasına müsadde edilen hatta bunun için menüsü olan bir maddedir.

   
 6. kafa yapma amacı ile kullanılan fakat her kullanımda beyinden bir parçasını götüren kullanan kişinin hayal dünyasında gezdigini ve dertleri unuturdugunu düşündüren yasal olmayan ölümcül zehir türü.

   
 7. ağır vakalarda ya da ağrılarda, acıyı dindirmek amacıyla doktor gözetimde uygulanan ilaç.

   
 8. O an yaşadığınız dünyayla ; belki de ve aslında kendi içinizdeki dünyayla yahut her iki cehennemle birlikte baş edemediginizde ve Tanrıyla da aranız mesela iki rekat namaz kılıp inşirah bulacak kadar iyi değilse... kullanıp kendinize yeni, mutlu ve renkli 3. Bir dünya yaratabildiğiniz maddelerin genel ismi.

   
 9. dünya illegal ticaretinde ilk sırada bulunan madde. dünya üzerindeki tüm kağıt paraların tahminen %92'si 28 mikrogram kadar kokain içermekte. dünya uyuşturucu merkezi kolombiya, brazilya ve yine aynı kıtada bulunan bir kaç ülkedir. bu saydığım ülkelerde yıllardır bitmeyen uyuşturucu savaşları var. çeteler hem kendi aralarında hemde güvenlik güçleriyle şiddetli çatışmalara girmekte her yıl binlerce insan hayatını kaybetmektedir. uyuşturucu ile en sert mücadele 2016 yılında filipinler'de yaşandı. devlet başkanı olarak seçilen Rodrigo Duterte koltuğa oturur oturmaz uyuşturucu kullananların ve satanların öldürülmesi çağrısında bulunmuş 7 binden fazla insan güvenlik güçleri ve ya bu çağrıya uyan, destekleyen uyuşturucu karşıtı silahlı siviller tarafından öldürülmüştür. ölenler arasında satıcılar, kullanıcılar ve masum insanlarda var ve tabi güvenlik güçleri & sivil silahlı kişiler. öldürmekle bir şeyler çözülse suriye isveç olurdu hitler dünyaya hakim olurdu bunlar tarihten pek ders almayı becerememiş. son olarak 2018 mayıs ayında bangladeş'de uyuşturucuyla mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda ölü sayısı önce 70'i sonra ise 100'ü aşmıştır. dünya genelinde uyuşturucudan kazanılan para yıllık 100 milyar dolardan fazladır. bazı uyuşturucu kartelleri istanbul'a belirli aralıklarda gelmektedir. özel uçakla inerler ruhun duymaz. bu konuda emniyet genel müdürlüğünün ünlü simalarından ve çok yakın dostlarımdan biri olan sayın mutlu çelik müdürümü anmazsam olmaz. ülkemizde uyuşturucu ile en çok mücadele eden ve bu konuda çeşitli ödüller alan polis müdürüdür emekli olmasına rağmen halen mücadelesine devam etmektedir. ek olarak hollanda gibi bazı ülkelerde belirli miktarda belirli uyuşturucu gruplarının kullanımı ve satışı serbesttir.

   
 10. İçindeki cehennemden kafandaki sahte cennete illegal geçiş bileti.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.