1 2 3 4 5 6 7 8

üçüncü dünya savaşı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kimisine göre içinde bulunduğumuz zamanda fiilen yaşadığımız süreç, kimisine göre ise rusya ile batı arasında olacak olan savaş.

   
 2. dünyada ki savaşların artması ile kendini gösterecek olan savaştır. şuanda suriye, ırak, filistin, mısır gibi bir çok ülkede savaş vardır. şimdilik Müslüman ülkeler arasında sürmektedir ama zamanla isteseler de istemeseler de batı ülkeleri de dahil olacaktır. şuanda batı ülkelerinde bu akımı rusya çekmektedir.

  tabi ki gönül ister ki, ne savaşlar olsun, ne masum insanlar ölsün. dünya bu kadar büyükken biz insanoğlu bu büyüklüğü görmekte zorlanıyoruz.

   
 3. rusya ile türkiye arasındaki gerilimin artmasından sonra daha sık bir şekilde dile getirilen; azerbaycan ile ermenistan geriliminin de tetiklediği ve büyük ülkelerin de zaman içinde kendi çıkarları doğrultusunda saflarını belirleyecekleri savaştır.

  kanımca büyük devletler rusya tehdidine karşı türkiye ve azerbaycanın yanında yer alacaktır. rusya ise yanında çinin desteğini bulabilir.

   
 4. şu yaşa geldim çocukluğumdan beri ha çıktı ha çıkacak diye diken üstünde yaşatan savaştır. çıkacaksa çıksın abi ya bi rahat uyku uyumadım senelerdir. çok sinirliyim şu an!

   
 5. en erken 2016 ile en geç 2018 yılları arasında çıkacağı düşünülen savaştır. bazı hadislerde geçmektedir.

   
 6. ortadoğu topraklarında çıkması kuvvetle muhtemel olan savaş. büyük devletlerin çıkarları doğrultusunda yer alacakları ve bölgedeki petrol gibi değerlerden maksimum oranda faydalanmaya çalışacakları savaştır.

   
 7. aslında fiilen başlamış olan savaştır. yanıbaşımızda ortadoğu'da akan kanlara bakmak yeterli.

   
 8. Muhtemelen iki kutuplu olacak ve gerçekleşmesi kısa vadede kuvvetle muhtemel olan savaş. Bir tarafta Rusya, İran, Çin, Kuzey Kore ve bu ülkelerin eteklerinde gezenler; diğer tarafta ABD, Nato güçleri ve bunların eteklerinde gezenler. Korkum o ki en büyük kara savaşları da Türkiye üzerinde yapılacak.

   
 9. Türkiye, ABD ve Rusya'nın müttefik ya da düşman olarak girip mutlaka birbirleriyle etkileşimde olacakları bir savaştır. Bakınız: TÜRKİYE'NİN DİKKATİNE SORULAR, ARAYIŞLAR VE NOTLAR- ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI MI? http://trosmtr.blogspot.com.tr/2017/01/turkiyenin-dikkatine-sorular-arayislar.html

   
 10. hiçbir zaman aktif olarak olmayacak savaştır. Gayrinizami savaş teknikleri salgın hastalıklar istihbarat savaşları ekonomik yaptırımlar vs baruta olan ihtiyacı azaltmıştır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.