1 2 3 4 5 6 7 8

uçuk

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ağız bölgesi ve dudaklarda görülen, ilk önce bir kaşıntı ile başlayan, ertesi gün su doplamış gibi bir yaranın çıktığı ve sürekli kaşınma isteği ile karşılaşmamıza sebep olan, kaşıdığımız zaman acı veren yaralar. gülerken falan sorun oluşturan, iyileşmesi zaman alan, yara iyileşse bile yara izinin iyileşmesi daha geç gerçekleşen, vücutta bulunan bir virüsten dolayı kaynaklandığı söylenen, bir çok çeşidi olan yara.

   
 2. genellikle dudakta çıkmasıyla ünlü, alerjik mikrobik bir yaradır.

  kızarıklık ve şişlikle seyreden, ilaçla tedavi edilmesi önerilendir.

  kişinin çok korkması da bu durumu tetikler.

  bazı insanlarda ayda bir ortaya çıkar ve yer eder.

   
 3. kaşıntı ve görüntü bozukluğu yüzünden başa bela bir durumdur. görüntüyü takmam diyorsanız bile kaşıntı insanı çıldırtmaya yeter.

  bazı insanlarda korku durumlarından sonra, kabus görünen gecenin sabahında ya da bir şeyden tiksinildiğinde meydana gelen yaradır.

  en etkili yöntem bence zovirax kremdir.

   
  (Bkz: zovirax)(Bkz: tiksinmek)
 4. viral enfekte döküntüdür,bulaşıcıdır,genelde mukozaya yerleşirsede yüzün yada cildin her yerinde olabilir,direncin düştüğü ateşli hastalıklarda,stresin yada dış etkenlerin direnci düşürdüğü durumlarda görülür.antiviral pomatlar ve vitamin kullanımı önerilir,antiviral pomatlar şahsidir,çünkü tüpün ucundaki virüs bir yıla yakın yaşayabilir,başkasına bulaştırmamak için şahsi kullanıma dikkat etmek gerekir,uçuk bölgesine ruj yada vazelinli başka şeyler sürmek enfeksiyonun iyileşmesini geciktirir.

   
 5. ne zaman vücut direncim düşse hemen dudak kenarında varlığından beni haberdar eden, lenf bezlerimde oluşturduğu etki ile de ayrıca bir çekilmez hal alan sulanıp üreyebilen bir döküntüdür.

   
 6. aseton sürüldüğü zaman, ertesi gün geçtiği söylenen dudak çevresinde görülen yara.

   
 7. Dudak üstünde kaşıntı halinde seyir gösteren rahatsızlık. Adını anınca daha mı fazla mı kaşınıyor ne. An itibariyle çevresini kaşıyorum ama diğer kabarcıklı kısıma dokunamıyorum. Ah acımayacağını bir bilsem neler yapacağım da, an itibariyle bir sıfır önde. yarında kocaman içi dolu kabarcıklar olacak, sonra yara, sonra iz, sonra izin kaybolma süreci. Üf ya ammada uzunmuş bu süreç.

   
  (Bkz: kabarcık)(Bkz: kaşıntı)
 8. Uçuşunu yanlış yerlerde yaparak, kendini bir dudak üstüne hapsetme gafletinde bulunan.

  Şey diyecektim ama o bir şey olamaz. Yanlış limanlara demir atmış olsa bile, demir attığı denizlerin hakimi olarak üstünlüğünü bir şekilde elde etmiştir.

  Yanında ki virüslerin payı çok bu işgallerin ya ne yapalım. Şimdilik kaleyi teslim etmekte fayda var.

   
  (Bkz: gülücük)(Bkz: deniz)(Bkz: liman)(Bkz: hakim olmak)
 9. Uçma işini başka bahara bıraksaydı daha iyi olacaktı ama işte söz dinlemiyorlar.

  Kork çıksın

  Kabus gör çıksın

  Hasta ol çıksın

  Sanki bahane arıyor ortaya çıkmak için.

  İstenmiyorsun çok git şarkısını armağan etmek istediğim rahatsızlık. Rahatsızlık işte öyle bakmayın. Şuanda hala kaşınıyor, hiç rahat durmuyor, ev sahibinin de aklını alıyor.

   
 10. her insanda bulunan,ancak bağışıklık sisteminin düşmesi sonucu dudakta ya da dudak civarında hortlayan virüs.-kişi kendinden bilir işi.-

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam