1 2 3 4 5 6 7 8

uçaklar yağ damlatıyor,uçurmak isteyen varsa buyursun uçursun

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tarım ve orman bakanı bekir pakdemirlinin izmirdeki yangına neden thk uçaklarıyla müdahale edilmiyor sorusuna verdiği cevap.

   
 2. "bakımı zor olsa gerek thk gibi bir kurumun aidiyetindeki uçakların" düşüncesini hadsizce aklıma getiren cümle

   
 3. komik beyan.

  sanırım afrika ülkesinde falan yaşıyoruz. yağ yok, tamirci yok, çivi yok, su yok..

  ağzımız açıldığında avrupa ülkeleri seviyesindeyiz ya; işimize gelmediğinde ise uçaklar yağ damlatıyor gibi saçma beyanlarda bulunuyoruz.

  Yazık ki çok yazık..

  koskoca orman yandı, biz uçak yağ damlatıyor diye efelik taslıyoruz.

   
 4. ...olan yine sessiz-dilsiz,zavallı orman varlıklarına oldu;cayır cayır yandılar.ve yetkili kişilerin acziyet içindeki beyanları ise öfkemize tuz-biber ekmekten öte hiçbir işe yaramıyor.bırakınız efendim o uçakları yaptırıp, her daim aktif tutacak kişiler gelsin o makamlara...yetersiz hissediyorsanız ...bırakınız...zira başaramayacağını anladığında vazgeçmek en büyük erdemdir.

  artık yüzümüzü güldüren haberlerle güne uyanalım şu güzelim ülkemizde...dediğim..içsesimdir.(üzgünyüz)

   
 5. "yerli uçağımız göklerde" mottsundan, "yangın uçaklarımız yerlerde" tiyatrosuna.

  yazık.

   
 6. bir bakanın mazeret dolu sözleri.bu uçaklar yağ damlatıyor, bu biliniyorsa neden uçakların bu sorunu halledilmiyor! bilirsiniz her kurumda,kurumun dolu olarak bulundurma zorunluluğu olan yangın tüpleri vardır.bu tüpler belli zaman aralıkları ile doldurulur.kurumda yangın çıktığını düşünün ve tüpler boş.kurum yanıp kül olurken,kurum yöneticisine yangın tüplerini neden kullan mıyorsunuz,diye soruluyor.cevap olarak diyor ki "aslında yangını söndürecek tüplerimiz var ama tüpleri doldurmadık.boş tüpü kullanmak isteyen varsa buyursun, kullansın"şimdi bir düşünelim.bu nasıl akla,hayale sığmayan bir mazeret. çocuk olsa ancak böyle bir mazeret sunar. peki bu saçma mazereti söyleyen kurum yöneticisine ne yaparlar... şimdi benzetme tam anlamıyla oturmasada tarım ve orman bakanının söylediği bu mazeret ve "uçurmak isteyen varsa buyursun,uçursun" postası bir bakana yakışmayan açıklama.ülkede yaşanılan her soruna saçmada olsa bir açıklamaları, mazeretleri var zaten. halbuki biz millet olarak mazeret değil çözüm bekliyoruz. bugün ahmet hakan'ın, bakanın bu söylemiyle ile ilgili yazısını okudum, aynı bakan geçen yıl yunanistan'da çıkan yangında "elimizde yangın söndürme uçaklarımız var...yunan makamları isterse hemen göndeririz."demiş. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, anlamış değilim.

   
 7.  
  (Bkz: özrü kabahatinden büyük)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.