1 2 3 4 5 6 7 8

Torpilsiz yaşamak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Kendi emeği,çabası ile kimseden öncelik tanınmadan yaşamaktır.

   
 2. Herkesin harcı değildir, çok çalışırsın ama yükselemezsin. Olsun benim bir duruşum var diye kendini teselli edersin. Gün gelir işin rast gider, Allah bir kapı açar dersin ve hakkıyla çalıştığın için gerçekten açılır. Duruşunuzu bozmayın.

   
 3. Herkes birbirini yerken sessiz ve sakin bir şekilde işleri yoluna koymak, otobandaki trafik sıkışıklığına arada yan gözle bakarken patikalardan hoplaya zıplaya ilerlemek, hayatın renklerini fark etmek, düzgün insanları hayatına alabilmek, yükseltilen değerlerle harcanan hayatlardan dersler çıkarmak ...

  gibi pek çok avantajı olan durumdur.

   
 4. Günümüz şartlarında çok zor olan.

  Özel ya da resmi kurum olsun, bir yerde ise baslamak istiyorsan kırk kişiyi aracı olarak araya dahil etmek gerekiyor. Hatta temizlik görevlisi olarak işe alınmak istiyorsan, bir milletvekili bulman gerek.

   
 5. alın terinin cisim bulmuş hali. Hayatın her safhasında karşımıza çıkan ideoloji ..

   
 6. istihdamla özdeşleşen bir konu, sadece kamuda mı, özel şirkete bakarsın %100 kurumsallaştık biz derler, kendilerini öyle lanse ederler. Bakarsın yönetim aileden çaycı aileden, depocu aileden, plasiyer aileden, muhasebeci aileden. Aile dışındakiler başarısız olduğundan hep zaten.

  Toplumdaki aile yapıları ile de bağlantılı bu konu, kalabalık aile çevresinde ailenin iştirak ettiği bir şeylere dolaylı üyeliğin oluyor.

  İşsizlik daha çok çekirdek aile tipiyle yaşayan, beyaz yakalı ailelerin sorunu gibi duruyor daha çok. Çünkü onlar diplomasıyla ya da eğitimi ile iş arıyor. Diğerinde belirttiğim üyelikler ya da aidiyetlerden dışarıda iş aramana gerek kalmıyor.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.