1 2 3 4 5 6 7 8

Tekerin hava doluluk oranını tekmeleyerek kontrol etme

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bize ait bir davranıştır.

  Yakıt istasyonlarında sıkça rastlanabilir.

   
 2. tekerleğin havasından kuşku duyuluyorsa uzun yol sırasında da yolculuk esnasında sağa çekip yapılan davranıştır. eğer sıkıntı olduğu düşünülürse en yakın benzinliğe kadar idare edilir.

   
 3. eğer basınç ölçer gibi çok ucuz bir alet günümüzde oldukça pahalı olan arabada mevcut değilse yapılabilecek faydasız hareket.

  ben lastiğe karşıdan baktığımda çok kesin olmamakla birlikte yanak çıkıntısından kestirim yapabiliyorum hava basıncı hakkında. genelde inik olduğuna kanaat getirdiğim lastiğin basıncı da ölçünce düşük çıkıyor. hatta trafik akarken önde giden arabaların lastiklerini bile gözleyip hava basıncı düşük olanları fark edebiliyorum. araba kullanırken kafamda anlık olarak binlerce veri işlemeye çalışıyorum yani.

   
 4. kamyoncular ise çekiçle kontrol ederler

   
 5. ben onu tokmak zannediyordum ve muavinlerin elinde görüyordum diye devam edebileceğim başlık.

   
 6. Uzun yola çıkılmadan hem aracın tekerleği hem de suyu vs. gibi konular kontrol edilmelidir. Lastik basıncı istenilen basınçta mı bakılmalıdır. Ayakla lastik kontrol etmek şurada işe yarayabilir. Lastiğin basıncı gözle görülecek kadar düşmüşse ayakla kontrol edilebilir ama gözle görülecek kadar da düşmüş basınca ayakla müdahale etmek işe yaramaz o lastiğin basıncını arttırmak lazım.

   
 7. kabak lastikle araç kullanmanın yaygın olduğu ülkemizde tabiata uygun kontrol yöntemidir.

   
 8. tamamen gözümüzle gördüğümüz şekli fiziken dokunarak tamamlama eylemidir

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.