1 2 3 4 5 6 7 8

tanımsız entry girişleri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. son dönemde sözlükte sıkça rastlanan gelişmeler

  değerli sözlük yazarlarımız, entrylerde kısıtlama yapmıyoruz ama konu içerisine ilk girilen entrylerin mutlaka tanım içerikli olması gerektiği yönünde kuralımız hala uygulamadadır.

  Artık öyle bir hale geldi ki sohbet şekline dönüştü ve formatın tamamen dışına çıkıldı.

  Bu şekilde yapılan paylaşımlar artık kaldırılacak ve entry sahibine bilgi düşülecektir, devam etmesi halinde yazar statüsü kaldırılacaktır.

  bilgilerinize

   
 2. bu hususta son dönemde sıkça artan şikayetlerdir

  işin ilginç olanı editörlerimiz de bu furyaya uymuş gibi, tanım nerede tanım hı :)

   
 3. tanım ilk entry için değil mi editörüm :)

  haklı bulduğum başlkıktır.

  iletilere döndü resmen

   
 4. ilk entryler de bile tanım yok işte metin, moderatör onu söylüyor:)

   
 5. ulaş niye bana diyon o zaman ben tanımsız giremem ki :))

  diğerlerine yazma zorunluluğu yok :)

   
 6. Başlık sahibinin, her entryi ustune alip yorum yapması da ayri bir absurtluktur.

   
 7. ileti yorumcularının hunharca istila ettiği sözlüğün sakinleri tarafından "eeehhhh artık yeter beee" diye veryansın ettiği başlık. (gülücük )

   
 8. Sözlüğü sohbet kanalına çeviren yazışmalar mevcut.ve bu durum kaliteyi çok düşürmüş.insanın yazası bile gelmiyor

  Çok haklı bu konuyu açan kişi.Hemfikirim,ayrıca konu başlıkları genelde nicknameye özel ,efendim kişiyi nasıl bilirdiniz şeklinde yıkama yağlama şeklinde devam eden saçma sapan entrylerle dolu :)

  Sözlüğü ilk keşfettiğim de biraz daha düzeyli ve ciddiydi.ama o zaman bile baktığımda çöplük diyordum.Şimdi ne diyeceğimi bile bilemiyorum

   
 9. #314n çöplük? İletiler bölümünden gelen yeni yazarlar sözlük platformunun, geldikleri yer olan iletiler bölümünden farklı bir paylaşım yeri olduğunu bilmeliydiler, en azından onları "sözlük canlansın" diye davet eden editörler bu konuda bilgilendirme yapmalıydı. Bilgilendime yapıldığı hâlde hâlâ bu şekilde devam ediliyorsa sözlük moderatörü gereken yaptırımları uygulamalıdır. Ancak her ne olursa olsun bu ortamı çöplük olarak değerlendirmek haksızlıktır. 500 ü aşkın konumun ve 2000 den fazla entrymin olduğu bir ortamı bu şekilde nitelendiremezsiniz, o hâlde sizin bu çöplükte ne işiniz var?

   
 10. "sözlük" kelimesinin çok önemsenmediği durum sonucu oluşan üzücü bir durumdur.

  bilgi akışını detaylandıran ve bize yeni bir şeyler katan entryler yok mu? elbette ki var, ama beni asıl şaşırtan ve düşündüren durum ise buraya gelmeden evvel hayatlarının hiçbir yerinde muadil sözlüklere hiç rastlamamışlar mı? zira google'da aratılan herhangi bir "şey" için bile muadil sözlükler ilk sıralarda çıkmakta iken, bu sözlük kültürünün buraya yansımaması ve amacından uzak kullanılması şahsımı epeyce üzmüştür.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam