1 2 3 4 5 6 7 8

t.c ibaresi bölücülük ve tahriktir

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  kayseri melikgazide chp li meclis üyesinin belediye tabelasına T.C ibaresinin eklenmesine ilişkin önerisine kayseri eski belediye başkanı mehmet özhaseki'nin "aslında arkadaşlarımızın yaptığı bölücülük ve tahriği arttırmak" şeklinde yaptığı yorumdur.

   
 2. türkiye cumhuriyetinin kısaltması olan ibareden nasıl bir tahrik ve bölücülük çıkarıldı, gerçek anlamda meraklar içerisindeyim. hani farklı bir işaret konur, farklı yazılır da, ondan dolayı bir anlam çıkarılır; belki bunun bir gideri olabilir ama bu ibareden bunu çıkarmak şaşırtıcı. insan kendi ülkesinin kısaltmasından neden rahatsızlık duyar ve bu ülkenin her vatandaşının t.c. kimlik numarası mevcuttur. şimdi kullandığımız kimliklerde bölücülük işareti mi oluyor. (kafası karışık emoji)

  mehmet özhaseki söylemi.

   
  (Bkz: mehmet özhaseki)
 3. normal bir TÜRK vatandaşı T.C ibaresinden rahatsız olmaz , rahatsız olandan da şüphe duymak lazım. Hepimiz bu bayrak altında yaşıyoruz

   
 4. t.c ibaresini beğenmeyen başka harflerle başlayan ülkelere gidebilirler kimseyi zorla tutmuyoruz hatta giderlerse memnun da oluruz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.