Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/surekli-siyaset-konusan-insan/
Yazdırılma Tarihi : 14 Haziran 2021 Pazartesi 12:31

Sürekli siyaset konuşan insan

 

 1. Her ortamda siyaset konuşan insandır.

  Evde, sokakta, otobüste, kahvehanede, tuvalette vs. Aklınıza neresi gelirse siyaset konuşmaya bayılır.her şeyi hükümete bağlar. Sürekli şikayet eder. Eleştirir.

  adamı çileden çıkarır.kimsenin dediğini dinlemez. sözüm ona ülkenin kurtuluşu onun düşüncelerinin ciddiye alınıp alınmamasına bağlıdır.

  en doğru onun söylediğidir, en doğru görüş onun görüşüdür. siyasete dair her şeyi o bilir. Yalana inanmayı, yalanlar üzerinden konuşmayı pek sever.

  Bu gibi insanları dinlediğinizde bir süre sonra boş konuştuklarını kolayca anlarsınız. Size katacağı hiç birsey yoktur.

  03.05.2021 22:27 engineer_0666
 2. kendisiyle kimsenin sohbet edesi gelmeyen insandır. herhangi bir partiye fanatik derecesinde bağlıdır. hayatındaki insanlara ve çevresindeki olaylara siyasi görüşünün çerçevesinde bakar. bu insanlar çok can sıkıcıdır. empati, kardeşlik, saygı gibi duygulardan yoksunlardır. bu kişi türlerinin kardeşi de her ortamda spor konuşan insandır. söz konusu siyaset olunca akşam bazı kanallarda olan siyasi tartışma programlarındaki gibi uzun uzadıya konuşur. ve hal böyle olunca zamanla etrafındakileri de kendinden soğutur. siyasi görüş ve konuşmalarından dolayı dostlarını kaybetmeye kadar yolu vardır.

  04.05.2021 00:10 06asım
 3. Apolitik bir insan olarak siyaset konuşmaktan, mevcut siyasi sistemi politacı edasıyla hiç olmadık yerlerde bile övmekten ya da yermekten çekinmeyen insanlardan hoşlanmıyorum. Ancak bu demek değildir ki ülke ve dünya gündemindeki değişim ve gelişmelerden, siyasi ve politik haberlerden, bihaber yaşıyorum. Herşey hakkında kararında bilgim ve fikrim var, ancak bunu muhabbet ya da tartışma meselesi haline getirmeyi tercih etmiyorum. Baktım yanımdaki bu tür konulara girmeye çalışıyor, müsade isteyip ayrılıyorum ortamdan. Hele ki bu konularda kulaktan dolma bilgilerle konuşan, sırf sahip olduğu siyasi görüşün fikri böyle diye o fikre körü körüne inanıp, sorgulama ihtiyacı bile hissetmeden bu fikri savunan insanları gördükçe siyasetten daha da soğuyorum.

  04.05.2021 04:34 emelkoca
 4. Sürekli siyaset yapmayan insan.

  04.05.2021 09:34 dermess